Актерката која ја гледаме како мајката на несреќната Диар во „Нашата Дениз" која е хит на Сител, во серијата е жена која се води по обичаите, постојано со ...
сите 6 | | | веќе видена

Велјаноски истакна дека со измените се предвидува менување на името дури 52 пати и дека тоа е правно и технички неприфатливо. – Ако треба да се менува името во ...
сите 254 | | | веќе видена

Св. великомаченик Димитриј – Митровден се празнува на 08. Ноември. Утре именден празнуваат: Димитрија, Митре, Димо, Димко, Димана, Димка, Мите, Димитрина, ...
сите 41 | | | веќе видена

Даниел Кристидис инаку по потекло од Македонија, вчера загина откако беше тешко повреден од напад на ајкула на островот Витсандеј, при австралиската сојузна ...
сите 8 | | | веќе видена

Побрза размена на информации за проток на патници и стоки преку граничните премини, борба против корупцијата и борба против тероризмот, е целта на Меморандумот ...
сите 13 | | | веќе видена

Утрово почна работниот дел на Конгресот на Европската Народна Партија, каде што 758 делегати треба, меѓу другото, да го изберат Кандидатот на ЕНП за ...
сите 215 | | | веќе видена

Воздухот во Скопје станува се позагаден, светските медиуми известуваат за Скопје и Македонија како подрачје каде загаденоста на воздухот е најголема во ...
сите 51 | | | веќе видена

До крајот на денов како и во текот на ноќта од југозапад облачноста над нашата држава ќе се зголемува и во западните, југозападните и во јужните предели ќе ...
сите 171 | | | веќе видена

АСНОМ не се брише од Преамбулата на Уставот на Република Македонија. Тој ќе се содржи двапати. Во Преамбулата ќе се додадат и зборовите Охридски рамковен ...
сите 195 | | | веќе видена

Со образложение на нацрт-амандманните на Уставот од страна на премиерот Зоран Заев, попладнево продолжи собраниската Комисија за уставни прашања. Претходно, ...
сите 271 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на социјалните мрежи објави фотографии од Самитот на ЕПП. -Започна Самитот на Европската народна партија. Убеден ...
сите 145 | | | веќе видена

Моето процедурално барање е во однос на поставената практика од претходната седница на Комисијата за уставни прашања кога имавме можност не само ние, туку е ...
сите 24 | | | веќе видена

Со цел да се подобри достапноста на здравствените услуги за граѓаните во општина Неготино, матичните лекари ќе бидат вклучени во дежурствата во службата на ...
сите 21 | | | веќе видена

next