Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов е првиот кандидат за претседател на државата што објави дека ќе се пријави на партискиот оглас на СДСМ, што е отворен до 19 ...
сите 39 | | | веќе видена

Серискиот убиец Един Гачиќ, поранешен припадник на одредот „Ел Муџахедин“, кој веќе неколку денови се наоѓа во бекство конечно е лоциран. Според неофицијалните ...
сите 41 | | | веќе видена

Одговорете на овие едноставни прашања и ќе видите како стоите со логиката. Иако делуваат едноставно, не се. Пробајте да одговорите сами ,па потоа видете дали ...
сите 4 | | | веќе видена

Водителката Деа Ѓурѓевиќ која на 7. февруари доживеа тешка сообраќајна несреќа, во која остана без една рака, закрепнува на интензивна нега, а од болничка ...
сите 14 | | | веќе видена

СДСМ се плаши од народот и затоа бега од избори. СДСМ знае дека ќе изгуби поради сите антидржавни политики кои ги спроведоа изминативе две години со кои ја ...
сите 17 | | | веќе видена

Во повеќе американски држави затворени се училиштата, а пратениците ги одложиле сите седници поради снегот и бурата кои повторно го зафатија американскиот ...
сите 43 | | | веќе видена

Студено време со дожд и снег особено од вечерва натаму не чека во Македонија. Ова се температурите од рано наутро, а спремете се за голем студ и целосна ...
сите 17 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска позната по големите патни трошоци, пријавила во имотниот лист до Комисијата за спречување корупција дека има кредит кој ...
сите 5 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места во западните делови од државата има остатоци на кашест снег на коловозот ...
сите 114 | | | веќе видена

Незапаметена трагедија во Србија, момче се уби со пиштолот на татка си, а до себе остави писмо за збогум. 12-годишниот Н.М. извршил вчера самоубиство, пукајќи ...
сите 18 | | | веќе видена

Во четврток се празнува Свети маченик Трифун, заштитник на градинарите и на лозарите. Момчето што на 17-годишна возраст со Божја помош ја излекува царската ...
сите 27 | | | веќе видена

Словенија денеска се очекува на вонредна седница во Парламентот да го ратификува Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО. Таа ќе биде втората ...
сите 137 | | | веќе видена

Со почеток во 11:00 часот пред платото на Владата ќе се одржи свечена церемонија по повод подигнување на знамето на НАТО пред Владата на Република Македонија ...
сите 90 | | | веќе видена

Владиниот потпарол за Прес 24 вели дека не се поставува натписот „Севетна Македонија“ туку дека се варосува зградата. Откако денеска беше отстранет знакот на ...
сите 51 | | | веќе видена

next