Во кусото интервју за потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски ги коментираше случувањата поврзани со предлогот за одземање на пратеничкиот мандат на ...
сите 22 | | | веќе видена

„Многу им благодарам и позитивно сум изненаден што им текна по 11 месеци да ме видат. Се разбира во мојот дом ќе испиеме кафе, ќе бидат послужени со благо. ...
сите 101 | | | веќе видена

За 11 часот е закажан почетокот на расправата во собраниската комисија за деловнички и мандатно имунитетни прашања, каде на дневен ред е барањето од судот за ...
сите 392 | | | веќе видена

Маж почина вчера во сообраќајна несреќа на реагионалниот пат Куманово-Свети Николе. Според информации на МВР во 17:40 часот, патничко возило „Опел корса“ со ...
сите 44 | | | веќе видена

Грчкиот европратеник од Сириза и долгогодишен новинар, Стелиос Кулоглу, во разговор за МИА вели дека нема сомнеж дека Преспанскиот договор ќе помине во Грција ...
сите 113 | | | веќе видена

Координаторот на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски во изјава за бугарската телевизија БТВ, истакна дека ВМРО-ДПМНЕ останува на својата позиција, ...
сите 201 | | | веќе видена

Англискиот великан Ливерпул, актуелниот европски вицепрвак загуби неочекувано и сензационално од белградска Црвена Звезда со 0-2 во четвртата рунда во ЛШ ...
сите 71 | | | веќе видена

Со преслушување на „бомби“ денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. ...
сите 55 | | | веќе видена

Државната Комисијата за заштита од дискриминација утврди дека Никола Груевски во изминатиот период бил жртва на директна дискриминација од страна на Основниот ...
сите 26 | | | веќе видена

Откако стана познато дека Демократите имаат главен збор во Сенатот и тоа прв пат по осум години, а Републиканците главен збор во Представничкиот дом, се ...
сите 146 | | | веќе видена

Анкетите покажуваат дека СДСМ изврши масовна дисторзија на целиот општествено – политички систем во државата. Околу 70% од граѓаните сметаат дека има високо ...
сите 16 | | | веќе видена

Со слушање на преостанатите „бомби“ денеска во Кривичниот суд треба да продолжи судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. На ...
сите 55 | | | веќе видена

next