Ангеловска: Од платежните картичките добиени од мерките на владата граѓаните нема да можат да подигнат пари на банкоматите, туку само ќе може да платат ...
сите 240 | | | веќе видена

До септември годинава се очекува да биде подготвена новата дигитална платформа која ќе им помогне на домашните индустриски комапнии да освојуваат нови пазари. ...
сите 240 | | | веќе видена

„Дали го забележавте човекот со маска на лицето кој што се наоѓа позади неа?“, „Морничаво“, се само дел од коментарите под фотографијата која што Џенифер ја ...
сите 14 | | | веќе видена

Истражувачкиот дух на несудениот нобеловец, г-динот Зоран Заев, не мирува, пишува професорката Гордана Силјановска Давкова, додавајќи дека тој се обидува да ...
сите 13 | | | веќе видена

Врвот на поплавата во Мичиген се очекува вечерва, а жителите би требало да се евакуираат, рекла гувернерката Гречен Вајтмер, пренесува Ројтерс. Поплавата во ...
сите 11 | | | веќе видена

Скопското обвинителство поднесе Обвинителен акт против едно лице на возраст од 39 години за кривично дело – Полов напад врз дете кое не наполнило 14 години, ...
сите 47 | | | веќе видена

Момче се здобило со тешки телесни повреди при сообраќјна несреќа во Скопје. -Вчера во 16:45 на крстосница од локален пат село Средно Коњари-село Горно Коњари и ...
сите 245 | | | веќе видена

Двегодишно девојче најверојатно доживеало струен удар кога го допрело полначот за телефон, поради што сега е на апарати. Стравичната несреќа се случила во ...
сите 4 | | | веќе видена

Проектот за итен одговор на состојбата со КОВИД-19 одобрен неодамна, ќе помогне во напорите да се заштитат граѓаните на Северна Македонија од пандемија, да се ...
сите 57 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Обвинителен предлог против едно лице кое се товари за кривични дела – Напад врз ...
сите 16 | | | веќе видена

Обезбедувањето на Министерството за здравство утринава викнало полиција зашто вознемирен граѓанин на скалите од зградата со повишен тон барал да се сретне со ...
сите 18 | | | веќе видена

Шефот на компанијата “Biohax Italia” соопштил дека очекува дозвола од италијанското министерство за здравство и санитарните власти за вградување на поткожни ...
сите 8 | | | веќе видена

Мораме да одлучуваме за тоа кој ќе оди на респиратор, а кој не, вели бразилска медицинска сестра Елаин Оливеира, која лекува пациенти заразени од коронавирус, ...
сите 23 | | | веќе видена

next