Претседателот на Владата, Зоран Заев во изјава за медиумите го оцени учеството на владината делегација на Состанокот на лидерите на НАТО по повод 70 ...
сите 419 | | | веќе видена

Началникот на генералжтабот на севернокорејската војска Пак Џонг Чон вели дека бил разочаран од изјавата на американскиот претседател Доналд Трамп кој ...
сите 50 | | | веќе видена

Изгледа дека дури ниту светските лидери не се плашат од малку трачеви во врска со своите колеги. Во текот на самитот на НАТО во Лондон, кој е значаен по ...
сите 255 | | | веќе видена

Полицијата уапсила 40-годишна наставничка од специјално училиште во Флорида поради наводни сексуални односи со пријател на нејзиниот 15-годишен син, а се ...
сите 15 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска прими делегација на Комората на медијатори на Република Македонија, предводена од нејзиниот претседател Славе ...
сите 28 | | | веќе видена

Ситио Париахан е мало место на Филипините, и се наоѓа на 30 километри северно од Манила. Порано селото имало над 100 семејства, а во училиштето иучеле над 100 ...
сите 23 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери ѝ порача на ВМРО-ДПМНЕ нивната иницијатива за побрзо усвојување на Закон за ратификација на пристапниот протокол за ...
сите 129 | | | веќе видена

СВР Скопје-Одделение за имотни деликти и малолетничка деликвенција Чаир поднесе кривична пријава против С.А.(30) и Р.Ж.(28), двајцата од скопското село Бразда, ...
сите 83 | | | веќе видена

Средношколци и студенти од Универзитетот Американ Колеџ, Скопје, во рамки на активноста Отворен Кабинет, денеска го посетија Кабинетот на Претседателот на ...
сите 6 | | | веќе видена

Денес, лидерот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села, на денешната прес-конференција најави дека Алијансата за Албанците, како политички субјект, бара ...
сите 129 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оствари средба со премиерот на Канада Џастин Трудо, соопшти владината прес служба. На средбата со канадскиот премиер, на која ...
сите 419 | | | веќе видена

Барањето за одложување на следната средба на Билатералната мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања до завршување на изборите во Македонија ...
сите 49 | | | веќе видена

Сведоци сме дека оваа влада дојде со ветување дека ќе го врати владеењето на правото, правдата ќе биде иста за сите, без оглед на етничката припадност, ...
сите 489 | | | веќе видена

Синоќа во скопско Трубарево двајца помлади жители на село Трубарево го нападнале 22- годишниот М.М од Илинден, по што тој пријавил во полиција. Вчера вечер во ...
сите 41 | | | веќе видена

Откако градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, ги повика МПЦ да го променат датумот за Божик, за како што рече да го славиме како цел свет, портпаролот ...
сите 31 | | | веќе видена

Во рамки на Состанокот на лидерите на земјите членки на НАТО во Лондон, имав средби и разговарав со премиерот на Канада, Џастин Трудо, премиерот на Шпанија, ...
сите 419 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг го поздрави учеството на македонската делегација на денешниот Самит на Алијансата во Лондон и порача дека ...
сите 419 | | | веќе видена

next