Основниот кривичен суд Скопје информира дека започнува со интензивни подготовки на сите судници и простории во судската зграда и оти од среда, 3 јуни, доколку ...
сите 48 | | | веќе видена

Камион-цистерна налета на демонстрантите на меѓудржавниот автопат во Минеаполис, но иако предизвика голема паника, сепак ниту еден од учесниците на ...
сите 25 | | | веќе видена

„Зоран Заев и СДСМ играат „ол ин” со здравјето на граѓаните. Зоран Заев и СДСМ се коцкаат со животот на граѓаните за да го ублажат поразот што им претстои. ...
сите 127 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи информира дека во континуитет се преземаат мерки за контрола на почитување на одлуките на владата поврзани со справување со ...
сите 193 | | | веќе видена

„Избори мора да има час поскоро, бидејќи најважно за државата и за граѓаните е што поскоро да добиеме институции со целосна функционалност. На нашата ...
сите 440 | | | веќе видена

Петок пред Духовден, 5 јуни е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална ...
сите 20 | | | веќе видена

Македонската водителка Еелена Стојановска која ја гледаме на утринската програма на Сител телевизија, објави фотографија како изгледа наутро додека го пие ...
сите 6 | | | веќе видена

Актерката Хали Бери го разубави Инстаграм по поставување на видеото на кое се гледа дека изгледа предобро за свои години. Оваа дама има 53 години, но нејзиното ...
сите 11 | | | веќе видена

Агентите на Тајната сужба го спровеле американскиот претседател Доналд Трамп во бункер во петокот навечер во моментите кога Белата куќа ја опколија ...
сите 25 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје на Црна Гора го ажурираше списокот на земји со активна стапка на случаи на ковид-19 на помалку од 25 заразени на 100. 000 жители, ...
сите 297 | | | веќе видена

Деновиве продолжува порастот на нови случаи на КОВИД-19. Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 62 нови случаја, но и двајца починати. По олабавување на ...
сите 247 | | | веќе видена

Владејачката СДСМ смета дека вонредните парламентарни избори треба да се одржат на 5 јули, бидејќи тој датум го исполнува и законскиот рок од 22 дена до избори ...
сите 440 | | | веќе видена

Наместо во мај, како што е утврдено во Законот за основно образование, оваа година уписите се во јуни и родителите ќе имаат на располагање еден месец да ги ...
сите 143 | | | веќе видена

next