Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис, во разговор со грчките новинари рекол дека Договорот од Преспа треба да биде изгласан од 151 пратеник, бидејќи ...
сите 539 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј во својот говор порачала, откако пратениците во голем број го отрфлија планот за Брегзит, владата го слушнала мислењето на ...
сите 425 | | | веќе видена

ММДЧП ги повикува Русија и Кина да поднесат барање до Обединетите Нации за поддршка на Македонија, и да се обврзат дека ќе стават вето на било каква промена на ...
сите 11 | | | веќе видена

Покрај доаѓањето на претседателот на Русија, Владимир Путин и припадниците на неговото лично обезбедување и стотина специјалци, во Србија од Моска допатуваа и ...
сите 2 | | | веќе видена

Бразилскиот фудбалер Хенрике за малку тешко ќе настрадаше откако среде натпреварот на тимовите до 20 години на Аква Санта и Атлетико Минеиро во Бразил го ...
сите 7 | | | веќе видена

Заменик министерот за надворешни работи на Русија Александар Грушко изјави дека Москва не се меша во внатрешните работи на Атина во ситуацијата поврзана со ...
сите 117 | | | веќе видена

Политиката на САД сериозно го дестабилизира Балканот, а Русија ќе продолжи со воено-техничката соработка со Србија, изјави рускиот претседател Владимир Путин ...
сите 117 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија денеска ќе ја одржи 80. седница на која единствена точка на дневен ред е Предлог законот за спречување на корупцијата и ...
сите 205 | | | веќе видена

На првиот ден од расправата за гласање доверба на Владата, грчкиот премиер Алексис Ципрас од пратениците побара сите да застанат пред нивната совест, но и пред ...
сите 539 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Утринската температура ќе се движи од ...
сите 240 | | | веќе видена

„Имам иницијатива и барања од познаници, непознаници, кои бараат да се кандидирам за претседател. Јас во 2009 се кандидирав за претседател и сум многу горд на ...
сите 15 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Мај доживеа пораз на клучното парламентарно гласање за нејзиниот договор со кој Велика Британија треба да ја напушти Европската ...
сите 425 | | | веќе видена

next