Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за случајот „Топлик“ на СЈО, со вкрстено испрашување на сведокот Марика Митревска која своевремено членувала во ...
сите 19 | | | веќе видена

Пратениците имаат комплетен легитимитет, целосен кредибилитет и пренесено право од граѓаните. Посебно за вакви одлуки кои ја дефинираат иднината на Македонија ...
сите 30 | | | веќе видена

Најмалку 11 лица, меѓу кои и заменик на шерифот, се повредени во пукањето во барот во Калифорнија, соопштија локалните власти, истакнувајќи дека напаѓачот е ...
сите 80 | | | веќе видена

Вторпат во рок од две недели, односно откако беше исклучен од партиските редови, поранешниот директор на УБК и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо ...
сите 301 | | | веќе видена

Триесетгодишно лице од Неготино се самоповредило по семејна расправија, оваа информација за МИА ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – Синоќа ...
сите 11 | | | веќе видена

Во Собранието денеска продолжи седницата на Комисијата за уставни прашања каде тече дискусијата за предложените амандмани. Пратеникот Никола Мицевски од ...
сите 221 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска предмалку во придружба на полициски службеник го напушти судењето во предметот „27 април“ откако и се слоши во судницата. ...
сите 131 | | | веќе видена

Во 08.00 часот на патот Кичево–Македонски Брод, во близина на место викано „Бели Мостој“, 31-годишниот З.А. од село Зајас, управувајќи патничко возило „Пежо ...
сите 159 | | | веќе видена

Е вропската и евроатлантската интеграција на Република Македонија, динамичната билатерална соработка меѓу двете земји на политички и на економски план биле ...
сите 59 | | | веќе видена

Петанесетгодишната Софија С. почина во Аранѓеловац, откако од локалниот дилер, 21-годишниот Никола Б. земала таблета екстаза и потоа доживеала мозочен удар. ...
сите 12 | | | веќе видена

Белата куќа му ја укина новинарската пропусница на дописник од Си-Ен-Ен, Џими Акоста после неговата жестока кавга со претседателот на САД, Доналд Трамп за ...
сите 78 | | | веќе видена

next