Времето денеска ќе биде променливо облачно со магла по одделни котлини. Утринските температури ќе се движат од -6 до нула степени, а дневните од 2 до 10 ...
сите 185 | | | веќе видена

Десетици илјади Грци се собраа на протестот против Договорот од Преспа во Атина. Полицијата во еден момент фрли солзавец, кога демонстрантите се обидоа да ...
сите 50 | | | веќе видена

Ширум регионот православните верници пливаа по Светиот крст, па така и во сребреница. Меѓутоа, иако се смета дека се треба да помине во мир и чесно, изгледа ...
сите 127 | | | веќе видена

Голем протест против Преспанскиот договор се одржува денес на плоштадот Синтагма, во Грција. Мноштво луѓе, кои држеа грчки знамиња и знамиња со сонцето од ...
сите 93 | | | веќе видена

Осумгодишниот Павле Жерајиќ прв допливал до Светиот крст во реката Неретва во мостарската населба Ортијеш. Павле бил еден од триесетте учесници кои одлучиле да ...
сите 127 | | | веќе видена

Во текот на претстојната ноќ облачноста само накратко ќе се намали, сето ова ќе услови температурите позначително да опаднат па така до утре наутро истите ќе ...
сите 185 | | | веќе видена

На денешната прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го искажа својот став во врска со мерките кои Владата ги презема против загадувањето ...
сите 137 | | | веќе видена

Чистиот воздух и луксузните хотели во Гармиш ја пореметуваат сликата на Заев кој очигледно не гледа во каква беда живеат македонските граѓани денес. Две години ...
сите 76 | | | веќе видена

next