Пеесет и четиригодишниот Немања М. е уапсен поради сомнение дека вчера во семејната куќа ја убил својата мајка, 83-годишната Станојка М. Злосторството, како ...
сите 25 | | | веќе видена

Запросувањето е доволно возбудливо само по себе, затоа што им го променува животот од корен и идните младоженци се плашат да бидат одбиени. Кристијан Ричардс ...
сите 35 | | | веќе видена

Стево Пендаровски, денеска се обрати на пленарната сесија на Самитот на шефови на држави и влади на земјите - учеснички во Процесот за соработка во Југоисточна ...
сите 66 | | | веќе видена

-Ние сакаме реформи базирани на податоци, на кредибилни анализи од кредибилни институции. Затоа е спроведена анализата на целокупниот образовен систем од ...
сите 67 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо после напорната сезона одмара со својата поубава половина и семејство, а дека ужива во љубовта со Георгина Родригез можете да видите од ...
сите 9 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување корупција ќе го разгледа случајот со продажбата на авионски билети во институциите, изјави денеска претседателката на ...
сите 30 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања го усвои Извештајот на ДИК за преземените работи согласно 153 од Изборниот законик, за ...
сите 18 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во рамки на учеството на самитот на Процесот за соработка во Југоисточна Европа, во Сараево, денеска оствари средба со ...
сите 73 | | | веќе видена

Во саботата заврши финалето на реалното музичко шоу „Задруга 2“ каде што победата ја однесе Луна Џогани. Луна го освои првото месото и освои 50 000 евра, а ...
сите 12 | | | веќе видена

Откако во јавноста излезе веста дека руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) од името на поранешниот украински претседател, ...
сите 30 | | | веќе видена

Атрактивната Наташа Неделковска од Скопје го доби епитетот „најтетовирана Македонка“. Убавата девојка изгледа совршено, а на социјалните мрежи постојано ...
сите 4 | | | веќе видена

Вчера во 19 часот и 25 минути на улица „Маршал Тито“ во Неготино, 34- годишниот Б.М од Неготино, управувајќи мотоцикл „Кавасаки 300“ со бугарски регистарски ...
сите 179 | | | веќе видена

Убиената старица 81-годишната Мајда Гаровиќ од Земун се дружела со Јелена Шапговиќ Дујовиќ која се сомничи за нејзино убиство. Јелена која е осомничена за ...
сите 7 | | | веќе видена

Млад пар доживеа голем срам, откако ќерката заминала на одмор со момче па одлучила да му испрати фотографија на таткото, но заборави на еден детаљ. Имено 22- ...
сите 6 | | | веќе видена

Хрватската полиција уапси мајка и дадилка на двегодишно момче кое загрижена сосетка го однела во болница во Загреб, за да се испостави дека момчето има свежа ...
сите 11 | | | веќе видена

Зборот за СДСМ не важи, туку секој збор на СДСМ е лага, велат во реакција од ВМРО- ДПМНЕ, на соопштението од СДСМ во кое велат дека Скопје се реконструира. Од ...
сите 11 | | | веќе видена

Во обид за кражба во банка во Загреб повредени се три лица - разбојник, полицаец и вработен во обезбедувањето. Двајцата маскирани разбојници упаднале во ...
сите 5 | | | веќе видена

next