Плус Инфо

Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за случувањата во Собранието на 27 април 2017 година. Случајот се наоѓа во завршна фаза и треба да продолжи со ...
сите 56 | | | веќе видена

Пејачката Миранда Ламберт се омажила за полицаецот Брендан Меклоглин. Нејзиното споделување на веста изненади дел од фановите, бидејќи парот никогаш не призна ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерството за правда на Грција сѐ уште е без одговор на барањата за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошковски, што се клуч во судскиот процес, ...
сите 50 | | | веќе видена

Двајца возачи на патнички возила и еден велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди, а шест лица со лесни телесни повреди во три од вкупно 21 сообраќајна ...
сите 162 | | | веќе видена

Политичарите не ја сфаќаат сериозноста на еколошката криза со која се соочува Земјата. Според истражувањата на Институтот за јавна политика, влијанието на ...
сите 4 | | | веќе видена

Српско народно позориште од Нови Сад вечер ќе гостува во Македонскиот народен театар со претставата „Духот кој оди (Патот на Прометеј)“ од Дејан Дуковски во ...
сите 7 | | | веќе видена

Јапонскиот премиер Шинѕо Абе и неговиот портпарол денеска одбија да кажат дали Абе го номинирал американскиот претседател Доналд Трамп за Нобелова награда за ...
сите 56 | | | веќе видена

На делегацијата од Европралемантот, не и беше дозволено да влезе во Венецуела и синоќа се врати во Мадрид. Дипломатската група составена од пет лица отпатува ...
сите 111 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп не верува на американското разузнавање кое тврди дека Северна Кореја има ракети со дострел до бреговите на САД, бидејќи ...
сите 45 | | | веќе видена

next