Плус Инфо

– Добро утро комшо, како си? – Добро ти утро Боки, фала на прашање, ама не сум добар, одличен сум, ха ха хааа… – Баш ми е мило, туку, како ти се чини ова ...
сите 4 | | | веќе видена

Во САД нерелигиозните се речиси една четвртина од населението, а во изминатите 10 години, нивниот број надмина број на католици, верници од протестантски цркви ...
сите 9 | | | веќе видена

Денеска е ден за сатира, за смеење и малку да се пошегуваме за да најдеме некое друго значење на она со што се занимаваме и го правиме секој ден. Ова го ...
сите 93 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, по денешната оставка на грчкиот министер за одбрана Панос Каменос, разговарал со неговиот грчки колега Јоргос ...
сите 385 | | | веќе видена

Ешли Греам, една од најпознатите плус сајз манекенки на светот, во контроверзно интервју за „Ел“ изјави дека спиела со половина Њујорк. Таа зборувала за својот ...
сите 7 | | | веќе видена

По повлекувањето на Панос Каменос од коалициската влада, грчкиот премиер Алексис Циприс набргу ќе побара доверба од Парламентот, соопшти Ципрас по завршувањето ...
сите 385 | | | веќе видена

next