Плус Инфо

На Фондот за компензација на жртвите од терористичките напади од 11 септември 2001 година во САД му недостигаат пари и во иднина компензациите ќе бидат пониски ...
сите 9 | | | веќе видена

Поранешниот амбасадор на ЕУ во Македонија Евран Фуере смета дека бегството на Груевски било помогнат од Унгарија. – Јасно е дека имаше соработка со Унгарија, ...
сите 16 | | | веќе видена

Морам да кажам дека е разочарувачки да се види дека во случаи како реформата на јавната администрација, сегашната Влада се чини дека ги повторува ужасните ...
сите 16 | | | веќе видена

Поранешниот амбасадор на ЕУ во Македонија, Ерван Фуере, во интервју за МИА вели дека од решавањето на спорот со Грција најголемата лекција е лидерството и ...
сите 16 | | | веќе видена

Американскиот специјален обвинител Роберт Малер кој раководи со истрагата за наводна руска вмешаност во претседателските избори во 2016 година, побара најмалку ...
сите 24 | | | веќе видена

Угостителите и обложувалниците ќе имаат временско ограничување за издавање сторна сметка. Ова е новина во измени на Законот за готовински плаќања што е во ...
сите 56 | | | веќе видена

Скопје ќе биде домаќин на самит на европските слободни економски зони, што ќе се одржи од 2 до 4 мај годинава. Се очекуваат над 350 претставници од цел свет, а ...
сите 21 | | | веќе видена

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо запиша ново големо достигнување – гол плус асистенција во секој од неговите последни 3 натпревари во Серија А. ...
сите 34 | | | веќе видена

Тимот на САД го победи Тимот на останатиот свет со 161: 144 во натпреварот на „ѕвездите во подем“ на НБА. Дуелот по традиција е еден од најнеизвесните настани ...
сите 111 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека заслужува Нобелова награда за мир поради неговата политика кон Сирија и Северна Кореја, но, исто така, жали ...
сите 44 | | | веќе видена

Презентацијата на првиот македонски електричен автомобил создаден од ББ Класик карс е пример за одлична соработка помеѓу проект што е финансиран од Фондот за ...
сите 20 | | | веќе видена

Екипата на Вардар денеска од 17.30 часот во СЦ „Јане Сандански“ излегува против унгарски Веспрем во меч од 12 коло во Лигата на шампионите од групата „А“. ...
сите 96 | | | веќе видена

Минатата година Кина во Кина се спасени 13,86 милиони луѓе во руралните области од сиромаштијата, соопшти Националното статистичко биро. Сиромашните жители во ...
сите 13 | | | веќе видена

Намјалку пет луѓе беа убиени и уште шест полицајци се ранети откако напаѓач отвори оган во индустриска зграда во градот Аурора во американската држава Илиноис. ...
сите 20 | | | веќе видена

Македонската опера и балет вечер од 20 часот ќе ја изведе операта „Хофманови приказни“ на Жак Офенбах на австриската режисерка Урсула Хорнер, во која поетот ...
сите 17 | | | веќе видена

next