Плус Инфо

Лидерот на најголемата грчка опозициска партија Нова Демократија, Киријакос Мицотакис, изјави дека убиството што се случи на 28 октомври во Буларат има многу ...
сите 29 | | | веќе видена

Во Австралија се собрани околу 125.000 австралиски долари за бездомникот Мајкл Роџерс, кој и помогна на полицијата во Мелбурн за време на терористичкиот напад ...
сите 9 | | | веќе видена

Однародената и криминална власт вечерва го допре дното и потврди дека Република Македонија нема институции туку само инструменти на криминалниот картел кои се ...
сите 167 | | | веќе видена

Здружението „Калифорниски професионални пожарникари“ денеска реагираше на пишувањето на американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер, кој вели дека за ...
сите 146 | | | веќе видена

Како човек, кој е директно инволвиран во здравствениот систем на нашата држава јас секојдневно се судрувам со проблемите кои го мачат републичкото здравство. ...
сите 5 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти изјави денеска дека Србија не ги мрази само Албанците затоа што се Албанци, „туку и другите зашто не се ...
сите 21 | | | веќе видена

Светиот архиерејски Собор на Српската православна црква (СПЦ) соопшти дека одлуката на Цариградската патријаршија за автокефалност на украинската црква е ...
сите 19 | | | веќе видена

next