Плус Инфо

Поранешниот премиер и актуелен лидер на најголемата косовска опозициска партија, Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), Иса Мустафа, му порача на претседателот ...
сите 124 | | | веќе видена

Европскиот парламент ја осуди употребата на „непропорционална” сила од страна на полицијата во протестите на „жолтите елеци“, во резолуција поттикната од ...
сите 40 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски и министерот за иновации и претприемништво на Р. Косово, Бесим Бечај денеска оствари ја ...
сите 71 | | | веќе видена

ЦИВИЛ им изразува длабоко сочувство на семејствата и блиските на загинатите од сообраќајната несреќа на автопатот Скопје-Тетово. Ова е голема загуба за сите ...
сите 29 | | | веќе видена

Регионален форум за консултација на граѓаните во Скопскиот плански регион Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу денеска говореше на првиот форум за ...
сите 27 | | | веќе видена

Патник кој седел на третото седиште во автобусот кој вчера имаше стравична сообраќајка на патот Скопје – Тетово, за медиуми раскажал за тоа што доживел. ...
сите 117 | | | веќе видена

Трагедии обединуваат. Обединуваат околу заедничката човечност. Дотрчавме до превртениот автобус и почнавме да ги излекуваме повредените и мртвите. Беше страшно ...
| | веќе видена

Во стравичната сообраќајна несреќа што вчера се случи кај Карпалак загинаа 14 лица, меѓу кои студенти, мајки на малолетни деца и млади луѓе. Речиси сите се од ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов, денеска во Градската општа болница 8-ми Септември во Скопје, посети дел од хоспитализираните патници кои беа повредени во ...
сите 87 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, говорејќи во Парламентот, изјави дека неговата партија има намера повторно да го предложи Прокопис Павлопулос за шеф на ...
сите 26 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 90 | | | веќе видена

next