Плус Инфо

Министерот за внатрешни работи на Србија Небојша Стефановиќ, вечерва изјави дека српскиот претседател Александар Вучиќ имал намера да им се обрати на собраните ...
сите 69 | | | веќе видена

На третата средба на Заедничкиот мултидисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања на Северна Македонија и Грција, кој вчера ...
сите 60 | | | веќе видена

Со „Нешто ќе те питам бабо“, други патриотски песни и настапи на познати музичари, меѓу кои Адријана Јаневска и дуото ДНК, ВМРО-ДПМНЕ ја загрева атмосферата ...
сите 11 | | | веќе видена

Обединетата албанска опозиција, предводена од Демократската партија,вечерва пред Владата во Тирана го одржува третиот „национален протест“ со барање заминување ...
сите 64 | | | веќе видена

Привршува изборната кампања, а викендов е резервиран за централните митинзи во Скопје на кандидатите за претседател поддржани од СДСМ и од ВМРО-ДПМНЕ, Стево ...
сите 142 | | | веќе видена

По четири месечните протести ширум Србија, денеска во 15 часот во Белград пред Собранието започна најавениот голем протест на опозицијата. Според слободни ...
сите 69 | | | веќе видена

Претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино, рече дека судиите можат да добијат право да го прекинат натпреварот кога се манифестира ...
сите 13 | | | веќе видена

Животот ми го променија целосно – заслужуваат казната да ги стигне, таа вечер беше брутална и крвничка, вели за ТВ 24 полицаецот Филип Филиповски кој беше ...
сите 43 | | | веќе видена

Косовскиот претседател Хашим Тачи порача денеска дека негирањето на геноцидот што српските сили го извршија врз Албанците во Косово е исто како да се негира ...
сите 41 | | | веќе видена

Актерката Амбер Херд на судско рочиште детално опишала како изгледал бракот со Џони Деп велејќи дека под дејство на алкохол, дрога и лекови ја малтретирал. ...
сите 18 | | | веќе видена

Британската полиција денеска отвори оган врз возило, кое го удрило паркираниот автомобил на украинскиот амбасадор во Лондон. Настанот се случил во Нотинг Хил, ...
сите 17 | | | веќе видена

Во вторник Комисијата за заразни болести ќе одлучи дали ќе прогласи епидемија од морбили на целата територија на Македонија. Епидемијата е во полн ек, ...
сите 284 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина со жените под мотото „Еднакви“. Жените, рече Пендаровски, мора ...
сите 149 | | | веќе видена

Со Договор за пријателство, добрососедство и соработка помеѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија покажавме дека таму каде што има политичка ...
сите 60 | | | веќе видена

Протестот „Сите како еден – 1 од 5 милиони” започна во 15 часот пред Народното собрание на Србија во Белград. Деталите и сценариото за денешниот голем протест, ...
сите 69 | | | веќе видена

Само минатата 2018 година, биле регистрирани околу 1.8 милиони нови случаи на заболени од карцином на дебелото црево и ректумот во светот. Популација со ...
сите 21 | | | веќе видена

next