Плус Инфо

Поранешниот премиер, Никола Груевски, го обезбедуваат шестмина припадници на Шестата управа, но засега не знае каде е и се уште не е му е врачена одлуката на ...
сите 253 | | | веќе видена

Ревизијата на Уставот го прави полош и онака штетниот Договор од Преспа и го прекршува на три начини, смета Јоргос Кумуцакос, одговорниот за надворешна ...
сите 115 | | | веќе видена

Претставници на Синдикатот на администрација и државна управа денеска имале средба со министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски на ...
сите 22 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, за МИА порача дека ДУИ останува на ставот дека додатокот за трето дете е добра мерка. Откако Министерството за ...
сите 34 | | | веќе видена

Планот 18 е веќе усвоен на Влада и неговата имплементација, сега за сега, се одвива непречено. Очекувам навреме да бидат адресирани сите клучни области и да се ...
сите 139 | | | веќе видена

Собранието денеска расправа за законски измени со кои ќе се овозможи склучување трет анекс за Договорот за изградба на автопатот Кичево-Охрид заради ...
сите 22 | | | веќе видена

Само една компанија во земјава е во фаза на воведување на новиот стандард за заштита при работа ИСО 45001 кој официјално треба да се применува од 2020 година. ...
сите 12 | | | веќе видена

next