Плус Инфо

Нема да одбереме брзи процедури за Договорот од Преспа, имаме намера да биде информиран и последниот грчки граѓанин за аспектите на договорот, сметаме дека е ...
сите 192 | | | веќе видена

Оперативци на Федералното биро за истраги (ФБИ) синоќа задржале осомничен од сојузната држава Џорџија за кој се вели дека подготвувал напад на Белата куќа и ...
сите 11 | | | веќе видена

Нема одложување на почетокот на второто полугодие од учебната 2018/2019 година. Ова е еден од заклучоците кои денеска ги донесе Комисијата за заразни болести ...
сите 115 | | | веќе видена

Скопјанец со нарушено ментално здравје синоќа во полиција лажно пријавил дека поставил мина пред Собранието на Република Македонија, а потоа и во зградата на ...
сите 51 | | | веќе видена

За развој на економијата неопходно е владение на правото и стабилна политичка ситуација. Ако потпишувањето на Договорот за добрососедство со Република Бугарија ...
сите 53 | | | веќе видена

Зоран Заев е човекот кој пред да дојде на власт ветуваше дека нема да спроведе двојазичност. Како пример наведуваше градови како Струмица, Радовиш, Кавадарци, ...
сите 44 | | | веќе видена

Премиерлигашите Челзи и Ливерпул се заинтересирани за играчот на Лацио, Чиро Имобиле, објавија италијанските медиуми. Се шпекулира дека Ливерпул има повеќе ...
сите 15 | | | веќе видена

Владините партнери Зоран Заев и Али Ахмети ќе се договорат за консензуален кандидат за претседател на државата, прашање е само дали тоа ќе биде надпартиски или ...
сите 12 | | | веќе видена

Шпанскиот голман Кико Касиља го напушти Реал Мадрид и премина во второлигашот Лидс, објави англискиот клуб. Касиља оваа сезона беше трета опција во Реал по ...
сите 36 | | | веќе видена

Јавното обвинителство ќе спроведе истрага против пет лица – двајца македонски и тројца албански државјани за неовластено производство и пуштање во промет на ...
сите 124 | | | веќе видена

next