Плус Инфо

Магацините на ЈП „Македонски шуми“, наместо со огревно дрво, се полни со запленети возила од дрвокрадци. Вкупно десет илјади разни возила „лежат“ во ...
сите 12 | | | веќе видена

Во Франција владее паника затоа што на едно подрачје се родиле голем број бебиња со деформации на рацете или без раце. Почнува голема национална истрага. ...
сите 3 | | | веќе видена

Гледам една фотографија од трибините на фудбалското игралиште во Тетово и… Молам? Фудбалски стадион? Тоа ледината со неколку реда скалесто наредени клупи ...
сите 5 | | | веќе видена

Најголемата музичка ѕвезда на овие простори и миленик на сите генерации, Здравко Чолиќ, по четиригодишна пауза на 10. и 17. ноември ќе одржи два големи ...
сите 9 | | | веќе видена

Грчкиот европратеник од Сириза и долгогодишен новинар, Стелиос Кулоглу, во разговор за МИА вели дека нема сомнеж дека Преспанскиот договор ќе помине во Грција ...
сите 145 | | | веќе видена

Демократската партија освои мнозинство во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, додека републиканците успеаја да ја задржат и многу можно и да ја ...
сите 144 | | | веќе видена

При напад на талибанците врз два контролни пункта во западна провинција Фарах загинаа осум полицајци, а тројца се повредени. Нападот се случи синоќа, но ...
сите 37 | | | веќе видена

Младите сѐ почесто преку интернет си испраќаат фотографии на кои се сликани голи – трендот кој беше актуелен во Америка, дојде и кај нас. – Во Македонија тоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Поради спреченост на претседателот на судечкиот совет, одложено е денешното рочиште за предметот „Тотал“. Новото судско рочиште е закажано за 21 декември во 10 ...
сите 44 | | | веќе видена

Биографскиот филм за Фреди Меркјури и рок-групата Квин – „Боемска рапсодија” во првата недела од прикажувањето заработи 50 милиони долари во кината во САД и во ...
сите 8 | | | веќе видена

next