Плус Инфо

Јужноафрканските здравствени власти објавија дека шест новороденчиња починале од инфекција со бактеријата Клебсиела. Поради тоа, неколку државни болници во ...
сите 8 | | | веќе видена

Ако го „изгуглате“ на Интернет неговото име, Фарук Незири, лесно ќе стигнете до безброј информации за неговата успешна гастрономска приказна, на различни ...
сите 12 | | | веќе видена

Немаме докази и аргументи дека Русија има некое влијание во однос на референдумот. Точно е тоа дека не е среќна со проширувањето на НАТО во Македонија, но таа ...
сите 242 | | | веќе видена

Серијата „Игра на тронови” на американската кабелска телевизија Ејч-Би-О (HBO) беше удостоена со наградата Еми за најдобра драмска серија на 70-тата церемонија ...
сите 41 | | | веќе видена

Еврокомесарот Јоханес Хан на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и на другите лидери им порачал дека станува збор за референдум за иднината на земјата и целата оваа ...
сите 80 | | | веќе видена

Нема време за губење. Следната недела имаме важен состанок во Брисел, состанок кој ќе го означи почетокот на скринингот односно подготовките за отпочнување на ...
сите 80 | | | веќе видена

Админстрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп го намали до 30.000 бројот на бегалци на кои ќе им биде дозволено да влезат во САД во 2019 година. ...
сите 21 | | | веќе видена

Состојбата со медиумиските слободи во Македонија, носењето на Законот за АВМУ, медиумското известување, како и безбедноста на медиумите, се темите за кои ...
сите 64 | | | веќе видена

Во Универзитетот во Тетово утре напладне ќе биде промовирана книгата „Македонски мултиетнички јазли“ битка за едно или две општества од професорот Петар ...
сите 17 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин и турскиот шеф на државата Реџеп Тајип Ердоган успеаја да се договорат како да биде избегната воена операција во Идлиб, ...
сите 70 | | | веќе видена

next