Плус Инфо

Британската полиција приведе 55 мажи во рамки на истрагата за сексуална злоупотреба на седум девојчиња во северниот дел на Англија, во периодот од 2002 до 2009 ...
сите 15 | | | веќе видена

Пратеникот од Солун, Аристидис Фокас, кој во 2015 беше избран од Сојуз на централисти, а од септември минатата година е независен пратеник, утрово и се ...
сите 207 | | | веќе видена

Српскиот министер за трговија, Расим Љајиќ, поднесе пријава против себе до Јавното обвинителство за организиран криминал во Белград, откако лидерот на ...
сите 22 | | | веќе видена

На сите начини, што уставно ми стојат на располагање, ќе се борам владата да не добие доверба, бидејќи тоа е поврзано со Договорот од Преспа и ќе направиме сѐ ...
сите 314 | | | веќе видена

Во Народната банка на Република Македонија денеска ќе се одржи Конференција за означување на почетокот на проектот „Јакнење на капацитетите на системот за ...
сите 80 | | | веќе видена

Во Македонија утринава освен во Гевгелија и во Дојран е студено со температури под нулата. Најстудено е во Битола каде во седум часот се измерени -12 степени. ...
сите 231 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје денеска е закажано ново рочиште за случајот „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство. Тоа е прво судско рочиште за предметите ...
сите 83 | | | веќе видена

Најголемиот судски предмет за „крвавиот четврток“ во Собранието на Република Македонија продолжува денеска против 18 од првично 33 обвинети, откако согласно ...
сите 33 | | | веќе видена

Ете ги контурите на новата политичка криза во Македонија: бидејќи сите рационални околности и страни упатуваат на тоа дека вонредни парламентарни избори на ...
| | веќе видена

Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, Иванка Трамп не е кандидат за претседател на Светската банка, соопшти Белата куќа. „Фајненшл тајмс“ ...
сите 13 | | | веќе видена

Во пресрет на расправата за доверба на грчката Влада и утрешното гласање, владиниот портпарол и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, смета дека ...
сите 314 | | | веќе видена

Во 12 часот по локално време, во грчкиот Парламент ќе започне седницата за обновување на довербата на Владата, по барање на премиерот на Грција, Алексис ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија го охрабрува постигнувањето финален договор меѓу Белград и Приштина, што ќе го поддржат и САД и ЕУ, изјави албанскиот премиер Еди Рама. – Мојот став е ...
сите 189 | | | веќе видена

next