Плус Инфо

Пред и за време на настаните од 27 април 2017, обвинетиот Влатко Трајковски бил член на ВМРО-ДПМНЕ, но во ниту еден случај не бил член на патриотските ...
сите 131 | | | веќе видена

Во наредните часови се очекува да пристигне формалното известување од Македонија до европските институции за употребата на новото име, министрите за надворешни ...
сите 63 | | | веќе видена

Претседателот на унгарскиот парламент, Ласло Ковер денеска испрати писмо со сочучство до претседателот на Собранието, Талат Џафери поради сообраќајната несреќа ...
сите 222 | | | веќе видена

Транспаретноста, отчетноста и интегритетот во процесот на јавните набавки кај министерствата, владините секретаријати и Собранието во 2017 година е малку ...
сите 19 | | | веќе видена

Најмалку шест лица загинаа откако рибарски брод вчера беше зафатен од пожар во јужноафриканското пристаниште Дурбан. Спасувачките екипи пронашле шест беживотни ...
сите 81 | | | веќе видена

Претседателот на Барселона, Пеп Бартомеу, ги демантираше гласините дека клубот планира да ја врати својата поранешна ѕвезда, Нејмар. Бразилецот ги напушти ...
сите 56 | | | веќе видена

Авторите на сиртуинската диета, Ајдан Гогинс и Глен Матен сметаат дека внесувањето на храна која ги активира т.н. сиртуини го поттикнува трошењето на масните ...
сите 6 | | | веќе видена

Србија е неодвоив дел од Европа и веруваме дека наскоро ќе стане членка на ЕУ, изјави денеска бугарскиот премиер Бојко Борисов во Белград, откако српскиот ...
сите 30 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 69 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин го повреди прстот при џудо зафат со олимпискиот шампион во џудо Беслан Мудранов. Тоа се случило во Сочи, каде претседателот ...
сите 12 | | | веќе видена

Заслужуваат само презир. Нема зошто да им веруваме, ниту да ги цениме. Универзитети, институти, катедри, фондации, центри за мировни студии, организации, ...
| | веќе видена

next