Плус Инфо

Европскиот суд за човекови права (ЕСЧП) во Стразбур пресуди во корист на трансродовото лице „Икс“ кое ја тужеше Македонија поради повреда на правото на ...
сите 37 | | | веќе видена

Три лица се полесно повредени денеска при силна експлозија на покривот на зградата на Универзитетот во Лион, што се наоѓа во лионското предградие Вилурбан, ...
сите 20 | | | веќе видена

Европската електродистрибутивна мрежа минатата недела се нашла на работ на крах, поради што постоела опасност десетици милиони домаќинства во Европа да останат ...
сите 13 | | | веќе видена

Францускиот премиер Едуар Филип соопшти дека Франција покренала план за „непредвидливи ситуации“, поради стравувањето дека е можен „тврд Брегзит“, односно ...
сите 37 | | | веќе видена

До 15 февруари е продолжен рокот за аплицирање за поврат на средствата за камати за реализирани инвестиции по ИПАРД Програмата со помош на кредити. Од ...
сите 67 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика објави јавни конкурси за поддршка на активности на здруженија за социјална заштита на деца на улица и психо – ...
сите 15 | | | веќе видена

Обвинителката од СЈО Ленче Ристоска во интервју за Дојче Веле вели дека смета оти довербата во обвинителството паднала поради повеќе причини, меѓу кои и ...
сите 13 | | | веќе видена

Продлабочувањето на економската соработка и бизнис релациите меѓу Македонија и Бугарија годинава кој е важен предуслов за продолжување на трендот на ...
сите 50 | | | веќе видена

next