Плус Инфо

За Франција, Косово е независно, за Србија не е. Мора да разбереме дека постојат земји кои размислуваат поинаку. Макрон е еден од ретките лидери кои сакаа да ...
сите 126 | | | веќе видена

Повеќе од 10 илјади членови и повеќе од 14 милиони евра средства под управување за 10 години работа на доброволниот пензиски фонд*. Друштвото за управување со ...
сите 11 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со делегација на Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) претставници на синдикатите, членки на ССМ, предводена од ...
сите 17 | | | веќе видена

Без намера да ѝ наштетам на истрагата што денеска ја објавија обвинителите Љубомир Јовески и Вилма Русковска, по апсењето на две лица што ја возбуди јавноста, ...
сите 28 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник Павле Богоевски, побара одговорност за сите, вклучувајќи ги и тие кои лажеле дека ја делеле нивната борба. Богоевски ова на Фејсбук го ...
сите 156 | | | веќе видена

Косовскиот министер за надворешни работи Беџет Пацоли изјави денеска дека Приштина ќе им забранува посети на високите српски претставници доколку „постојат ...
сите 38 | | | веќе видена

На граничниот премин „Богородица“ е зголемена фреквенцијата на возила и за излез од државата попладнево се чека од 15 до 30 минути. На ГП „Табановце“ за влез ...
сите 82 | | | веќе видена

Федерика Могерини појасни дека инвестицискиот и трговски инструмент со Иран, воспоставен од страна на ЕУ по повлекувањето на САД од нуклеарниот договор со ...
сите 179 | | | веќе видена

Кандидатката за претседател на Европската комисија Урсула фон дер Лајен денеска најави дека ќе поднесе оставка на фунцкијата министер за одбрана на Германија, ...
сите 192 | | | веќе видена

Портпаролот на ДУИ, Бујар Осамани демантира дека партијата условува нов гувернер на Народна банка да биде Фатмир Бесими, а актуелната гувернерка Анита ...
сите 32 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска повтори дека таксата од 100 отсто на увозот од Србија и Босна и Херцеговина ќе се укине тогаш кога Белград ќе ја ...
сите 117 | | | веќе видена

next