Плус Инфо

Безос отвори фонд вреден 2 милијарди долари за помош на бездомните и за изградба на училишта. Хуманитарната организација ќе биде наречена „Прв ден” , објави ...
сите 27 | | | веќе видена

Ако сакаме да имаме подобра иднина за идните генерации и добри меѓуетнички односи, економски развој и напредување на сите полиња, тогаш друга алтернатива или ...
сите 171 | | | веќе видена

Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Приштина соопшти дека не била консултирана од косовската Влада во врска со одлуката за усвојување пакет закони ...
сите 87 | | | веќе видена

Ќе мора да почекате на 30-ти, еден ден после мојот роденден, да видите, одговори претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прашањето како ќе постапи на ...
сите 258 | | | веќе видена

Средбата помина во еден пријателски убав амбиент. Ги разменивме мислењата околу актуелните политички случувања во државата. Ги кажавме нашите аргументи, ги ...
сите 258 | | | веќе видена

Ги повикувам сите граѓани да ја исполната својата слобода, како и одговорноста, и да излезат и да гласаат на референдумот, порача помошникот државниот секретар ...
сите 94 | | | веќе видена

Актуелната политичка состојба, евроантлантските интеграции на Македонија како и актуелниот референдум за договорот со Грција, биле темите за кои разговарале ...
сите 258 | | | веќе видена

Шпанскиот Парламент денеска го одобри преместувањето на посмртните останки на диктаторот Франциско Франко од мавзолејот во близина на Мадрид, каде што тој беше ...
сите 17 | | | веќе видена

Српскиот министер за одбрана Александар Вулин изјави денеска дека за Србија е сосема неприфатливо формирање на косовска војска и ја повика меѓународната ...
сите 87 | | | веќе видена

На 30-ти септември кога ќе излезете на гласање, запамтете дека вие го имате клучот за вашата иднина. Немојте да молчите, клучевите се кај вас и немојте да ја ...
сите 85 | | | веќе видена

Жителите на Европа живеат подолго, се наведува во извештајот на Европската здравствена агенција, но и се предупредува дека напредокот го загрозуваат ризик ...
сите 28 | | | веќе видена

next