Плус Инфо

По повод терористичкиот напад на Нов Зеланд, српскиот претседател Александар Вучиќ испрати телеграма со сочувство до властите во Велингтон, а шефот на ...
сите 17 | | | веќе видена

Фернандо Сантос, португалскиот фудбалски селектор, објави листа на играчи за почеток на квалификациите за Европското првенство 2020. Најдобриот португалски ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за внатрешни работи Саџид Џавид изјави денеска дека компаниите кои се рекламираат на социјалните медиуми мораат да преземат мерки за ...
сите 11 | | | веќе видена

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко ја подновил општината со четири нови автомобили, од кои и една луксузна лимузина „ауди А6“. Вредноста на набавката е ...
сите 24 | | | веќе видена

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села, на Фесбук реагира на пресудата од 7 години затвор за Абдулфета Алими, за „Крвавиот четврток“. – На една ...
сите 78 | | | веќе видена

Казната од 7 години за Фета Алими докажува дека земјата е далеку од демократијата и правдата Иако во демократска земја не се коментираат одлуките на судот и ...
сите 78 | | | веќе видена

Потпишување договор за избегнување на двојното оданочување со Северна Македонија, бараат од Федерацијата на индустрии на Грција во писмото испратено до грчкиот ...
сите 6 | | | веќе видена

Владата и Министерството за локална самоуправа работат на воспоставување на систем што ќе обезбеди транспаретно и рационално користење на буџетските средства ...
сите 28 | | | веќе видена

Од 82 брисеви земени од деца при рутински преглед од Центарот за јавно здравје во изминатите десет дена, три се покажале позитивни на бактеријата МРСА. – Од ...
сите 46 | | | веќе видена

next