Плус Инфо

Укинати се забраните за сообраќај на тешки товарни возила на патните правци Охрид – Ресен преку планинскиот премин Буково и Ресен – Битола преку планинскиот ...
сите 292 | | | веќе видена

Австралиската полиција упаси 48-годишен маж под сомнение дека испраќал сомнителни пакети до амбасадите и конзулатите ширум Австралија. Повеќе од 12 странски ...
сите 9 | | | веќе видена

И ние имавме добри, дури водечки писатели-националисти. И тоа во времето на нашиот либерален комунизам и колку парадоксално да звучи тоа. Велам парадоксално ...
| | веќе видена

Откако нагло го прекина состанокот со демократските лидери во Белата куќа за финансирање на ѕидот на границата со Мексико, американскиот претседател Доналд ...
сите 110 | | | веќе видена

Тринаесет лица се здобиле со лесни телесни повреди во осум од вкупно 16 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. ...
сите 101 | | | веќе видена

Четириесет и шестгодишна наставничка од Австрија е осомничена дека му праќала порнографски фотографии од својата 13-годишна ќерка на својот љубовник, пренесува ...
сите 3 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од снег, повеќе во западните и северните делови. Снежната покривка во овие делови дополнително ќе се зголеми за ...
сите 288 | | | веќе видена

Процесите за ратификација на Договорот од Преспа во Грција, ќе почнат веднаш откако кај нас ќе завршат уставните измени и резултатот ќе биде соопштен од ...
сите 562 | | | веќе видена

next