Плус Инфо

Идолот на милиони тинејџери, Џастин Бибер и на неговата вереница Хејли Болдвин го кажаа судбоносното „да“. Тие се венчале во четвртокот, само два месеци, ...
сите 30 | | | веќе видена

Политичарите од двете најголеми партии во државата продолжуваат да покажуваат некултура во дебата. Јавните дебати кај нас личат на портирски кавги. Ова е жално ...
сите 3 | | | веќе видена

Италијанската гимнастичарка Александра Агургукулезе со спектакуларен настап го освои бронзениот медал на Светското првенство во ритмичка гимнастика во Софија, ...
сите 40 | | | веќе видена

Референдумот е највозвишена вредност, највисок и најмоќен облик на непосредна демократија што го имаат граѓаните. Затоа на 30 септември масовно да излезат на ...
сите 119 | | | веќе видена

Расположението во корист на референдумот и за опцијата за европска Македонија расте од ден на ден и јас мислам дека бројот на оние што ќе гласаат „за” ќе биде ...
сите 67 | | | веќе видена

Мексиканската полиција пронашла шест отсечени глави во пластичен замрзнувач покрај пат во северниот дел на Максико. Засега не е познат идентитетот на жртвите, ...
сите 8 | | | веќе видена

Домашната компанија Индустри сервис денеска почна со реализација на новата инвестиција од околу 1,5 милиони евра која ќе отвори 100 нови работни места. ...
сите 25 | | | веќе видена

За време на посетата во Липково, одговарајќи на прашање дали побарал оставка од градоначалникот на Демир Хисар за видеото кое излезе во јавноста, Зоран Заев ...
сите 6 | | | веќе видена

next