Плус Инфо

Чекорите што ќе ги преземе земјава по воведувањето забрана за увоз на компир и мед од Косово како реципрочна мерка за воведувањето забрана за увоз на рибен ...
сите 164 | | | веќе видена

Манекенката Ешли Грахам вчера објави фотографија од нејзиното голо тело. Таа и нејзиниот сопруг Џастин Ервин во средата објавија дека го очекуваат своето прво ...
сите 11 | | | веќе видена

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека руските стратешки бомбардери „Тупољев 160“ минатата недела извеле планирани летови до Чукотскиот ...
сите 63 | | | веќе видена

Со концерт посветен на јубилејот 85 години од раѓањето на композиторот Томислав Зографски, фестивалот „Охридско лето“ вечерва ќе го заокружи музичкиот дел од ...
сите 56 | | | веќе видена

Гренланд не е на продажба, а идејата да им се продаде на САД е апсурдна, порача вчера данската премиерка Мете Фредериксен откако економскиот советник на ...
сите 152 | | | веќе видена

Економскиот советник на Белата куќа, Лери Кудлоу, денеска потврди дека американскиот претседател Доналд Трамп „сака да го разгледа купувањето на Гренланд“, ...
сите 152 | | | веќе видена

Илјадници граѓани, повеќето облечени во црно, се собраа вчера на антивладин собир во Хонгконг, и покрај силниот дожд. Протестите, кои честопати беа и насилни, ...
сите 164 | | | веќе видена

Грчкиот митрополит Амвросиос, познат по тоа што остро ги критукуваше оние за кои смета дека се однесувале на „нехристијански и негрчки“ начин, вклучувајќи ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Граѓанскиот активист Беким Асани објави хуман предлог на Фејсбук – парите што ги планирал за летување, подготвен е да ги даде на некој друг. „Друштво…поради ...
сите 7 | | | веќе видена

Србија изгради нова делница од Обреновац до Љиг, која денеска свечено беше пуштена во употреба, по автопатот кон Македонија. По новиот автопат, чие име е ...
сите 5 | | | веќе видена

Скопјани уште денеска можат да предлагаат нови имиња на улици, булевари, мостови, плоштади, паркови и други инфраструктурни објекти во главниот град. Граѓаните ...
сите 12 | | | веќе видена

Целосно е локализиран пожарот од страна на Пинтија, останува дел над населбата Усје. Противпожарни екипи се на терен и се работи на негово комплетно гаснење, ...
сите 351 | | | веќе видена

next