Плус Инфо

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска одржа средби со членството и граѓаните од Пијанечко-малешевскиот регион. На средбите се разговараше за ...
сите 262 | | | веќе видена

Денеска двете екипи од Македонија ги започнаа настапите во новата сезона од Лигата на шампиони. Вардар го победи европскиот првак Монпелје на гости, но екипата ...
сите 46 | | | веќе видена

Нова демократија ќе гласа против Договорот од Преспа, а другата страна треба да знае дека, ако не биде изгласан од грчкиот парламент, тогаш преговорите ...
сите 182 | | | веќе видена

Важноста на референдумот е иста, како на тој пред 27 години, затоа што ако тогаш ја обезбедивме независноста на државата, сега од оваа одлука зависи дали ќе си ...
сите 95 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција (ДУИ) денеска одржа средба со граѓаните во Охрид каде во рамките на кампањата за референдумот ги запозна граѓаните во врска ...
сите 171 | | | веќе видена

Одделот за одбранебени и безбедносни политики (ДПМС) при владејачката Алијанса за иднината на Косово (ААК) го оцени како исклучително позитивно испраќањето во ...
сите 66 | | | веќе видена

На денешната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), одржана во Охрид, меѓу другото беше донесена одлука да се исплати ...
сите 16 | | | веќе видена

Американската Национална аеронаутичка и вселенска администрација (НАСА) од базата „Ванденберг“ во Калифорнија ја лансираше ракетата „Делата 2“, која во ...
сите 14 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска нагласи дека не е можно Белград да прифати договор за Косово, без сеопфатен пакет за Србија. Како што јави ...
сите 73 | | | веќе видена

Времената мерка за ослободување на царинската давачка за увоз на смрзнато свинско месо, даде позитивни резултати за развојот на домашната месна индустрија, ...
сите 21 | | | веќе видена

Идолот на милиони тинејџери, Џастин Бибер и на неговата вереница Хејли Болдвин го кажаа судбоносното „да“. Тие се венчале во четвртокот, само два месеци, ...
сите 31 | | | веќе видена

next