Плус Инфо

Јас сум дел од оваа политичка структура коja изминативе две години се обидува да ја врати Македонија на патеката којашто беше пред 15 години, и притоа ...
сите 105 | | | веќе видена

Општо познат факт е дека озонската обвивка што се наоѓа во горните слоеви на атмосферата го штити живиот свет на Земјата од штетната сончева ултравиолетова ...
сите 4 | | | веќе видена

Лидерот на Партијата за заштита на човековите права (ПБДНЈ), партија на грчкото малцинство во Албанија, Вангел Дуле изјави дека во Албанија не се почитуваат ...
сите 38 | | | веќе видена

Врховниот суд на САД усвои построга интерпретација на Законот за илегалните имигранти од 1996 година, со која се бара апсење на оние лица кои се соочуваат со ...
сите 9 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон објави дека ширум земјата ќе бидат распоредени војници за да помогнат во одржувањето на безбедноста за време на ...
сите 133 | | | веќе видена

Дијамантскиот тајкун Нирав Моди уапсен е вчера во Лондон откако пред повеќе од една година индиските власти соопштија дека е вмешан во банкарска измама од 1,8 ...
сите 7 | | | веќе видена

Плацот на Шумското стопанство „Беласица“ во Струмица, на кој има запленети над илјада возила и приколки од дрвокрадци, ќе почне да се чисти по завршувањето на ...
сите 3 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни и медиумски услуги во врска со информацијата дека Државната комисија за спречување на корупцијата отворила предмет за две ...
сите 22 | | | веќе видена

Дигитализацијата во осигурувањето ќе влијае на поголемо задоволство на осигурениците, намалени цени на полисите за осигурување и поефикасна исплата на штети, ...
сите 7 | | | веќе видена

Седумстотини седумдесет и шест приватни здравствени установи-аптеки, со кои Фондот за здравствeнo осигурување во моментов има склучено договор, за март 2019 ...
сите 20 | | | веќе видена

next