Плус Инфо

Германија планира усвојување на мерки со кои би се овозможило побрзо и поефикасно протерување на мигрантите кои илегално престојуваат во земјата тврди ...
сите 11 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската Нова демократија, Јанис Андониадис, побара остар одговор од Атина и од грчкото Министерство за надворешни работи до Турција, па дури ...
сите 22 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Аман беше примен со највисоки државни и воени почести од Кралот на Хашемитското Кралство Јордан, ...
сите 65 | | | веќе видена

Магистралниот пат Куманово – Крива Паланка денеска од 13:45 часот е затворен за сообраќај во двата правци. Како што соопшти АМСМ, патот е затворен поради ...
сите 46 | | | веќе видена

Сточарството изминативе години беше запоставено и затоа овој период сме насочени кон креирање на нови мерки и политики за развој на оваа земјоделска гранка – ...
сите 53 | | | веќе видена

Натпреварувачката во Формула 3, Софија Флорш во трката за големата награда во Кина преживеа хорор. Таа при голем брзина испаднала во кривина, закачила друг ...
сите 17 | | | веќе видена

Демонстрантите во Франција, кои веќе втор ден протестираат поради поскапувањето на горивата и патарините и зголемувањето на даноците, денеска со неколку ...
сите 112 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска на прес-конференција во појасни дека средствата во предлог-буџетот предвидени за набавка на мебел не се ...
сите 272 | | | веќе видена

Папата Франциско денеска ја критикуваше растечката нееднаквост во богатството и третманот кон мигрантите, порачувајќи дека светот не би требало да ги игнорира ...
сите 10 | | | веќе видена

Играниот филм „Еј!“ кој пред десет години е снимен без денар од тогашниот Филмски фонд, ентузијастички и речиси илегално од 17 актери предводени од режисерот ...
сите 40 | | | веќе видена

next