Плус Инфо

Бриселскиот дијалог очигледно е мртов, но „актерите“ не смеат да се тргнат од сцената и играат на картата на „кукупување време“, смета основачот на ...
сите 102 | | | веќе видена

Добри вести за сите љубители на домашни миленици. Кучето или мачката кои го користат твојот труднички стомак како перница имаат позитивно влијание на бебето. ...
сите 6 | | | веќе видена

Стабилноста на Западниот Балкан се уште не е обезбедена, бидејќи постојат предизвици и тензии во регионот, па затоа НАТО сака да помогне за нивно надминување, ...
сите 44 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовки, кој денеска беше во посета на новите 550 кандидати за полициски службеници во Центарот за обука во Идризово, на ...
сите 44 | | | веќе видена

Обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски, Бесир Беља и Скендер Демири кои се товарат за убиство на свиреп начин изјавија дека не се ...
сите 117 | | | веќе видена

Вклучувањето на Рамковниот договор во Преамбулата на Уставот не е услов за членство во НАТО и за отпочнување преговори со ЕУ. Тој потег можам да го протолкувам ...
сите 6 | | | веќе видена

Financal Planing and Budgeting-SME Четврт бурек чини 50 денари. За да го направите, мора да направите трошоци за фурната/фирмата. Генерално, трошоците се делат ...
сите 4 | | | веќе видена

next