Плус Инфо

На сите начини, што уставно ми стојат на располагање, ќе се борам владата да не добие доверба, бидејќи тоа е поврзано со Договорот од Преспа и ќе направиме сѐ ...
сите 723 | | | веќе видена

Во Народната банка на Република Македонија денеска ќе се одржи Конференција за означување на почетокот на проектот „Јакнење на капацитетите на системот за ...
сите 37 | | | веќе видена

Во Македонија утринава освен во Гевгелија и во Дојран е студено со температури под нулата. Најстудено е во Битола каде во седум часот се измерени -12 степени. ...
сите 240 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје денеска е закажано ново рочиште за случајот „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство. Тоа е прво судско рочиште за предметите ...
сите 63 | | | веќе видена

Најголемиот судски предмет за „крвавиот четврток“ во Собранието на Република Македонија продолжува денеска против 18 од првично 33 обвинети, откако согласно ...
сите 40 | | | веќе видена

Ете ги контурите на новата политичка криза во Македонија: бидејќи сите рационални околности и страни упатуваат на тоа дека вонредни парламентарни избори на ...
| | веќе видена

Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, Иванка Трамп не е кандидат за претседател на Светската банка, соопшти Белата куќа. „Фајненшл тајмс“ ...
сите 138 | | | веќе видена

Во пресрет на расправата за доверба на грчката Влада и утрешното гласање, владиниот портпарол и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, смета дека ...
сите 723 | | | веќе видена

Во 12 часот по локално време, во грчкиот Парламент ќе започне седницата за обновување на довербата на Владата, по барање на премиерот на Грција, Алексис ...
сите 723 | | | веќе видена

Албанија го охрабрува постигнувањето финален договор меѓу Белград и Приштина, што ќе го поддржат и САД и ЕУ, изјави албанскиот премиер Еди Рама. – Мојот став е ...
сите 116 | | | веќе видена

Пратеникот од партијата Река, Спирос Данелис ќе гласа за доверба на грчката влада, наспроти партиската линија, а со синоќешната негова одлука се чини дека се ...
сите 723 | | | веќе видена

Грчкиот Парламент денеска во 12 часот по локално време (11 часот по средноевропско време) ќе ќе ја започне седницата за изгласување доверба на Владата, по ...
сите 723 | | | веќе видена

Иако истражувањата велат дека препорачаната доза на кофеин која смеете да ја пиете во текот на бременоста, е помалку од 200 милиграми, се смета дека дури и ...
сите 9 | | | веќе видена

Договорот од Преспа уште од потпишувањето придонесува во зајакнувањето на мирот и стабилноста на Балканот, воедно е и меѓународно признат модел за решавање на ...
сите 109 | | | веќе видена

next