Плус Инфо

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски мора да понесе одговорност. Ова што ѝ се случува во полицијата е дно дна, порача Димче Арсовски, портпарол на ...
сите 159 | | | веќе видена

Ми велат никогаш не треба лидерот и претседателот следбениците да го видат на колена. Но, јас имам еден одговор на тоа – ако лидерот не клекне пред луѓето кои ...
сите 154 | | | веќе видена

На 30-септември, јас ќе заокружам „За“, за промена кон подобро, за држава каква што посакуваме, за живот каков што поскауваме, за рамноправност и еднаквост на ...
сите 83 | | | веќе видена

Нова мерка „Шанса за сите“ која опфаќа преквалификација на невработените лица во согласност со потребите на стопанството предложија денеска вицепремиерот за ...
сите 57 | | | веќе видена

„Новинарот на Телевизијата БН, Владимир Ковачевиќ синоќа е физички нападнат во Бања Лука, а поради здобиените повреди побарал медицинска помош“. „Зачудени сме ...
сите 49 | | | веќе видена

За Србија би било најкорисно доколку Србите и Албанците постигнат договор и доколку засекош ги решат своите проблеми, оцени српскиот претседател Александар ...
сите 73 | | | веќе видена

30 дена притвор одреди судија на претходна постапка при Основниот суд Прилеп за Е.Т. (24) од Битола, осомничениот полицаец за свирепото убиство во Прилепско, ...
сите 159 | | | веќе видена

Тајфунот Мангкат зајакна и се приближува до Хонг Конг и кинескиот брег, откако ги опустоши Филипините, каде што загинаа најмалку 28 лица. Хонг Конг утринава го ...
сите 115 | | | веќе видена

Најмалку осум лица загинаа при налетот на тропската бура Флоренс, што ги погоди американските сојузни држави Северна и Јужна Каролина, соопшти Националниот ...
сите 263 | | | веќе видена

Eдинствен и најголем непријател на македонскиот народ е Зоран Заев, бидејќи со прифаќањето на Договорот со Грција и ставањето на референдум се врши продажба на ...
сите 52 | | | веќе видена

next