Плус Инфо

Во Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) денеска ќе се одржи работен состанок со претставници од регулаторните тела за електронски комуникации од Србија, ...
сите 35 | | | веќе видена

Кога ќе заврши целава работа околу референдумов и правната имплементација на договорот од Преспа – а јас мислам дека процесот ќе заврши успешно – сите ние пак ...
сите 4 | | | веќе видена

На 12 и 26 октомври со читање на СМС пораки ќе продолжи судското рочиште за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство во кој обвинети се ...
сите 95 | | | веќе видена

Официјални лица во северна Италија потврдија денеска дека комерцијални разладни објекти за вода се извор на Легионерска болест од која 400 луѓе завршија во ...
сите 27 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави дека Владата ќе ја разгледа можноста да се олесни регистрацијата на пензионерите и лицата кои примаат само плата за е-персонален ...
сите 46 | | | веќе видена

На 30. септември да не дозволите некој друг да решава за вашата иднина. Вие сте растени во дигиталниот глобален свет и без било какви дилеми сте ...
сите 63 | | | веќе видена

Поради чистење и дезинфекција на левата комора во резервоарот Драчево, утре можно е да има намален притисок во населеното место Драчево во општина Кисела Вода. ...
сите 98 | | | веќе видена

Нов предмет „Пазар на хартии од вредност“ ќе се воведе во меѓународната гимназија „Нова“ во Скопје наменет за проширување на знаењата на средношколците во оваа ...
сите 19 | | | веќе видена

Владата следната година ќе издвои 2,2 милијарди денари за зголемување на социјалната заштита. Реформата на социјалната заштита ќе стартува на почетокот на ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не е единствениот висок македонски претставник кој се сретнал со „принцот”. Архиепископот г.г. Стефан го крштевал синот на лажниот принц ...
сите 34 | | | веќе видена

Холивудските ѕвезди Леонардо Дикаприо и Бред Пит продолжуиваат со снимањето на филмот „Беше еднаш во Холивуд“ – најновото остварување на култниот режисер ...
сите 6 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска до јавното обвинителство ја поднесе кривичната пријава против премиерот Зоран Заев за поткуп при избори, која ја најави уште ...
сите 157 | | | веќе видена

Секоја поединечна одлука за бојкот на референдумот е бојкот на иднината на државата и на демократијата, констатирале на средбата премиерот Зоран Заев и Ален ...
сите 70 | | | веќе видена

next