Плус Инфо

Министерството за внатрешни работи на Србија задржа 220 лица во текот на последните неколку денови, осомничени за економски и криминални дела, наведе денеска ...
сите 22 | | | веќе видена

Ќе гласам ЗА европска Македонија, за држава во која ќе можеме европски да живееме, а не да тежнееме да одиме во Европа. Во различни периоди имало прашања што ...
сите 52 | | | веќе видена

На митинг во Дебар, сегашниот премиер Зоран Заев рекол дека секој што го бојкотирал претстојниот референдум бил „противник на дражавата“. Претпоставувам дека е ...
сите 6 | | | веќе видена

Од моментот кога имаме признавање на македонски јазик и македонска националност, прашање на време е оваа земја да се нарекува чисто Македонија, рече Кирјакос ...
сите 64 | | | веќе видена

Од обраќањето на Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ во Штип. „Дозволете да истакнам дека за мене претставува огромна чест што сум денес овде, во ...
сите 295 | | | веќе видена

Ова е фотогрфија од ФБ профилот на 23 годишниот Енвер Тоска , полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од живот 36 годишниот Алил Бекир. Последната ...
сите 161 | | | веќе видена

Илјадниците граѓани денеска излегле да испратат сериозна порака во вистинско време, порака дека сакаме иднина, дека сакаме европска Македонија! Сонуваме сите ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи категорично ги отфрла сите, како што велт, невистини изречени на денешната прес конференција на политичката партија ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски мора да понесе одговорност. Ова што ѝ се случува во полицијата е дно дна, порача Димче Арсовски, портпарол на ...
сите 161 | | | веќе видена

Ми велат никогаш не треба лидерот и претседателот следбениците да го видат на колена. Но, јас имам еден одговор на тоа – ако лидерот не клекне пред луѓето кои ...
сите 295 | | | веќе видена

На 30-септември, јас ќе заокружам „За“, за промена кон подобро, за држава каква што посакуваме, за живот каков што поскауваме, за рамноправност и еднаквост на ...
сите 83 | | | веќе видена

Нова мерка „Шанса за сите“ која опфаќа преквалификација на невработените лица во согласност со потребите на стопанството предложија денеска вицепремиерот за ...
сите 71 | | | веќе видена

„Новинарот на Телевизијата БН, Владимир Ковачевиќ синоќа е физички нападнат во Бања Лука, а поради здобиените повреди побарал медицинска помош“. „Зачудени сме ...
сите 49 | | | веќе видена

За Србија би било најкорисно доколку Србите и Албанците постигнат договор и доколку засекош ги решат своите проблеми, оцени српскиот претседател Александар ...
сите 72 | | | веќе видена

next