Питстоп

Откако претходно неколку тимови веќе го најавија датумот на претставувањето на новиот болид, денес стигна официјално соопштение од McLaren, кои потврдија дека ...
| | веќе видена

Нани Рома славеше на 477 километарската етапа, финиширајќи за пет секунди пред Роби Гордон, кој може да се каже дека излезе како победник од денешната осма ...
сите 16 | | | веќе видена

Успехот во ланската сезона за Џенсон Батон се должи на фактот што повозрасниот Британец во тимот околу себе направил добар технички тим и создал добри релации ...
| | веќе видена

Најголемата американска телекомуникациска компанија од оваа сезона нема да се наоѓа на болидот на тимот на Сер Френк Вилијамс, откако договорот кој истече во ...
| | веќе видена

next