Петок донесува умерено облачно време со умерен, повремено засилен северен ветер. Утринските температури насекаде ќе бидат под нулата, на повисоките места и на планините ќе се спуштат и до -15 степени, а дневните од недела ќе бидат во благ пораст. За време на Новогодишната ноќ времето ќе биде ведро и студено со температура о -14 до -6 степени. Подетално по градови проследете во видео изданието на временската прогноза. Во рамки на новиот концепт на работа, секој ден во 16:30 / 19:30 и 22:30 правиме преесек на најважните информации и настани во 60 секунди. Инфомраците за времето следете ги во 10:30 наутро и во 17:30 попладне. Најновите информациите низ призмата на информативното издание NEWSFLASH на Гласот на Америка прследете го во 18:30, а вестите од САД во минута во 20:30. Во наредниот период очекувајте и многу нови содржини. Вашите предлози, критики и идеи испраќајте ни ги на info@ntv.mk или на нашата Фејсбук фан страна. Следете не`!
сите 147 | | | веќе видена

Информативен преглед на денот 29-ми декември во 16:30 часот: Претседателот Иванов во годишното обраќање повика на помирување и обединување. Агим Нухиу од ДУИ стапи на чело МВР до формирањето на новата Влада. Снежно невреме во Турција. *Многу повеќе во информативното издание од 16:30. Во рамки на новиот концепт на работа, секој ден во 16:30 / 19:30 и 22:30 правиме преесек на најважните информации и настани во 60 секунди. Следете ИНФО Минута – секој ден, на НТВ.мк
| | веќе видена | слични

Последен информативен преглед на денот 28-ми декември во 22:30 часот: Грипот напаѓа во Македонија. Во скопските градски автобуси само со електронска картичка. Мадрид против загадувањето ќе се бори со мерката „Пар-Непар“. *Многу повеќе во информативното издание од 22:30.
сите 78 | | | веќе видена

Информативен преглед на денот 28-ми декември во 19:30 часот: Грипот напаѓа во Македонија. Пратеничките мандати верификувани, на потег е Собранието. Мадрид против загадувањето ќе се бори со мерката „Пар-Непар“. *Многу повеќе во информативното издание од 19:30. Во рамки на новиот концепт на работа, секој ден во 16:30 / 19:30 и 22:30 правиме преесек на најважните информации и настани во 60 секунди. Следете ИНФО Минута – секој ден, на НТВ.мк
сите 31 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде многу студено, а за новогодишната ноќ не очекуваат температури до -16. Локално ќе провејува слаб снег. Подетално по градови проследете во видео изданието на временската прогноза. Во рамки на новиот концепт на работа, секој ден во 16:30 / 19:30 и 22:30 правиме преесек на најважните информации и настани во 60 секунди. Инфомраците за времето следете ги во 10:30 наутро и во 17:30 попладне. Најновите информациите низ призмата на информативното издание NEWSFLASH на Гласот на Америка прследете го во 18:30, а вестите од САД во минута во 20:30. Во наредниот период очекувајте и многу нови содржини. Вашите предлози, критики и идеи испраќајте ни ги на info@ntv.mk или на нашата Фејсбук фан страна. Следете не`!
сите 4 | | | веќе видена

Информативен преглед на денот 28-ми декември во 16:30 часот: Пратеничките мандати верификувани, на потег е Собранието. Неизвесна судбината на винарската визба „Повардарие“. Земјотрес во Романија, повредени нема. *Многу повеќе во информативното издание од 16:30. Во рамки на новиот концепт на работа, секој ден во 16:30 / 19:30 и 22:30 правиме преесек на најважните информации и настани во 60 секунди. Следете ИНФО Минута – секој ден, на НТВ.мк
сите 31 | | | веќе видена

Времето денеска е променливо облачно, студено и ветровито со силен северен ветер којповремено достигнува брзина од околу 100 км/час, особено на планините. Локално има појава на обилни врнежи снег со ветер. Подетално по градови проследете во видео изданието на временската прогноза. Во рамки на новиот концепт на работа, секој ден во 16:30 / 19:30 и 22:30 правиме преесек на најважните информации и настани во 60 секунди. Инфомраците за времето следете ги во 10:30 наутро и во 17:30 попладне. Најновите информациите низ призмата на информативното издание NEWSFLASH на Гласот на Америка прследете го во 18:30, а вестите од САД во минута во 20:30. Во наредниот период очекувајте и многу нови содржини. Вашите предлози, критики и идеи испраќајте ни ги на info@ntv.mk или на нашата Фејсбук фан страна. Следете не`!
сите 4 | | | веќе видена

Поради продор на многу студена воздушна маса од север во следните денови ќе преовладува променливо облачно, студено и ветровито време. Во рамки на новиот концепт на работа, секој ден во 16:30 / 19:30 и 22:30 правиме преесек на најважните информации и настани во 60 секунди. Инфомраците за времето следете ги во 10:30 наутро и во 17:30 попладне. Најновите информациите низ призмата на информативното издание NEWSFLASH на Гласот на Америка прследете го во 18:30, а вестите од САД во минута во 20:30. Во наредниот период очекувајте и многу нови содржини. Вашите предлози, критики и идеи испраќајте ни ги на info@ntv.mk или на нашата Фејсбук фан страна. Следете не`!
сите 307 | | | веќе видена

Последен информативен преглед на денот 27-ми декември: УХМР најаува промена на времето. Собранието трошело народни пари за непродуктивни ставки. Масовна Гробница во Алепо. *Многу повеќе во информативното издание од 22:30. Во рамки на новиот концепт на работа, секој ден во 16:30 / 19:30 и 22:30 правиме преесек на најважните информации и настани во 60 секунди. Следете ИНФО Минута – секој ден, на НТВ.мк
сите 31 | | | веќе видена

Во рамки на новиот концепт на работа на НТВ.мк, а во соработка со Гласот на Америка на Македонски, секој ден во 20:30 ќе имате можност да го проследите информативното издание во 60 секунди насловено „Што прави наслови во САД?“. Дополнително, вестите „NewsFlash“ од САД ќе ги проследувате секој ден во 18:30.
сите 31 | | | веќе видена

Државната ревизија открива недомаќински трошења на буџетските пари, во Собранието не се штедело за патни трошоци и удобни фотељи. Три години му беа потребни на Уставен да ја разгледа и отфрли иницијативата против Екстерното тестирање. Битола со 6 милиони денари субвенции за пелети ќе се бори против аерозагадувањето. Многу повеќе во информативното идание од 19:30 Во рамки на новиот концепт на работа, секој ден во 16:30 / 19:30 и 22:30 правиме преесек на најважните информации и настани во 60 секунди. Следете ИНФО Минута – секој ден, на НТВ.мк
сите 13 | | | веќе видена

Во рамки на новиот концепт на работа на НТВ.мк, а во соработка со Гласот на Америка на Македонски, секој ден во 18:30 ќе имате можност да го проследите информативното издание „Њусфлеш“. Дополнително, вестите во минута од САД ќе ги проследувате секој ден во 20:30. Нашето информативно издание во 60 секунди го следите три пати во денот во 16/19/22:30 часот.
сите 171 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, студено и ветровито со силен северен ветер којповремено ќе достигнува брзина од околу 100 км/час, особено на планините. Локално ќе провејува слаб снег. Подетално по градови проследете во видео изданието на временската прогноза. Во рамки на новиот концепт на работа, секој ден во 16:30 / 19:30 и 22:30 правиме преесек на најважните информации и настани во 60 секунди. Инфомраците за времето следете ги во 10:30 наутро и во 17:30 попладне. Најновите информациите низ призмата на информативното издание NEWSFLASH на Гласот на Америка прследете го во 18:30, а вестите од САД во минута во 20:30. Во наредниот период очекувајте и многу нови содржини. Вашите предлози, критики и идеи испраќајте ни ги на info@ntv.mk или на нашата Фејсбук фан страна. Следете не`!
сите 165 | | | веќе видена

Клучот за во новата влада е во рацете на ДУИ, Петиција за стопирање на изградбата на Панорамското тркало, продолжува истрагата за падот на рускиот Тупољев 154. Многу повеќе во информативното идание од 16:30 Во рамки на новиот концепт на работа, секој ден во 16:30 / 19:30 и 22:30 правиме преесек на најважните информации и настани во 60 секунди. Следете ИНФО Минута – секој ден, на НТВ.мк
сите 31 | | | веќе видена

АВТОР: Никола Станков Велика Британија или островот, како што популарно го нарекуваат самите Британци, денеска се наоѓа пред најолемиот крстопат во историјата на своето кралство. Референдумот ќе пресече каде, во догледно време, ќе биде местото на Велика Британија во Европската Унија – ВО или НАДВОР од неа. Ова индиректно ќе одреди и што судбина го чека југозападен Балкан. Всушност, единственото оправдување за негласање треба да биде дека поединецот едноставно не може да реши дали е за останување во ЕУ или за напуштање. Многу дебати, агресивна кампања на двата табора – да се замине или да се остане – неизбежни се емоциите и острата реторика во преден план. Напуштањето на Е.У е чекор кон непознатото, „брегзитовците“, како што се нарекуваат оние кои се залагат за оваа опција, уверуваат дека ваквата одлука ќе ја претвори Велика Британија во вистински рај – таборот за останување, пак, укажува дека тоа би бил чекор на патот кон пеколот. Сепак, вистината е дека никој не може да знае со сигурност, поради што ...
сите 19 | | | веќе видена

Првата седница на новиот парламент би можела да се одржи в петок, Регулаторната комисија за енергетика со празнична „честитка“ за граѓаните, Нема мерки за намалување на загадувањето – спасот ќе го бараме во временската прогноза. Многу повеќе во информативното идание од 19:30 Во рамки на новиот концепт на работа, секој ден во 16:30 / 19:30 и 22:30 правиме преесек на најважните информации и настани во 60 секунди. Следете ИНФО Минута – секој ден, на НТВ.мк
сите 31 | | | веќе видена

Во рамки на новиот концепт на работа на НТВ.мк, а во соработка со Гласот на Америка на Македонски, секој ден во 18:30 ќе имате можност да го проследите информативното издание „Њусфлеш“. Дополнително, вестите во минута од САД ќе ги проследувате секој ден во 20:30.
сите 374 | | | веќе видена

Во рамки на новиот концепт на работа, секој ден во 16:30 / 19:30 и 22:30 правиме преесек на најважните информации и настани во 60 секунди. Следете ИНФО Минута – секој ден, на НТВ.мк
сите 31 | | | веќе видена

Студија, која била спроведена од компанијата Ројал Карабијан во соработка со блогерката Лајла Свон и психологот доктор Дејвид Холмс, ги открива најубавите плажи во светот. Доктор Холмс за потребите на истражувањето смислил специјална математичка формула за пресметување на убавината на плажата, а со компјутер пресметува и во предвид ги зема бројните фактори како бојата на морето, колку е чиста плажата и песокот, квалитетот на воздухот, временските услови во текот на годината и разни интересни работи, пишува Лонли планет. На самиот врв на листата се нашле островите Палма во Дубаи, на второто место е плажата во градот Блекпул во Англија, а на третото место се наоѓа мескиканскиот залив во САД. Целокупната листа изгледа вака : 1. Дубаи, Обединети Арапски Емирати 2. Блекпул, Велика Британија 3. Мексиканскиот залив, САД 4. Полуостровот Кејп Код, САД 5. Ичајдони, Вест Корк, Ирска 6. Плажа дванаесет апостоли, ВИкторија, Австралија 7. Кејптаун, Јужноафриканска Република 8. Кавелосим, Гоа, Индија 9. Крби, Тајланд 10. ...
сите 2 | | | веќе видена

Мегапопуларната манекенка со германско потекло Хајди Клум е позната по упадливите и добро осмислени костими за Ноќта на вештерките, а овогодинешната прослава одлучила да ја помине со пет верзии од себе. Клум ангажирала пет модели и со помош на техниката на холивудскиот мајстор за маски ги претворила во, ни помалку ни повеќе во пет примероци од Хајди Клум. Своите обожаватели на Инстаграм ги “мачела” со фотографии кои едвај покажуваат нешто, а многу нејзини следбеници коментирале дека воопште не предбиделе ваков „костим“.
| | веќе видена

next