Нова ТВ

Во следните два дена се очекува илјадници фанови да и оддадат последна почит на кралицата на соул музиката Арета Френклин во нејзиниот роден град Детроит, каде ...
сите 32 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска го обвини „Гугл“ (Google) дека манипулира со резултатите од пребарување во корист на негативните извештаи за ...
сите 25 | | | веќе видена

Намалување на старосната граница за пензионирање на рударите, денеска најави министерката за труд и социјална политика Мила Царовска. Таа од Македонска ...
сите 29 | | | веќе видена

Македонија се гордее со стратешкото партнерство со САД и ја цени поддршката за интеграцијата во ЕУ и НАТО, а посетата на конгресмените од САД е уште еден доказ ...
сите 89 | | | веќе видена

next