Нова ТВ

Управата за извршување санкции извршила сопствен увид и направила записник за инцидентите што се случија во затворото „Скопје“ со притворените поранешни ...
сите 15 | | | веќе видена

Самитот меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг-ун, заврши без договор за денуклеаризација на Корејскиот полуостров, ...
сите 186 | | | веќе видена

Професорот Стоимко Златковски од Техничкиот факултет во Битола, за 1ТВ вчера изјави дека документацијата неопходна за да се изврши вештачење на автобуската ...
сите 4 | | | веќе видена

СДСМ и ДУИ на претседателските избори во април ќе излезат со заеднички кандидат. Лидерот на ДУИ Али Ахмети вчера по средбата со Заев рече дека ваквиот договор ...
сите 27 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ нема да ги бојкотира претседателските избори зашто размислува за победа. Очекувам масовна поддршка за Гордана Силјановска-Давкова и таа е идниот ...
сите 213 | | | веќе видена

Недостатоци и непрофесионално постапување, нефункционирање на системот за прошетка, како што налагаат прописите, покажале првичните наоди на тимот на ...
сите 23 | | | веќе видена

Државниот градежен инспекторат ќе ја утврдува состојбата на терен за дивоградбата кај кањонот Матка за која Општина Сарај не постапува дури и откако ...
сите 66 | | | веќе видена

next