Нова ТВ

Договорот постигнат со Грција е историски, така е препознаен и признат од севкупната меѓународната заедница и дава пример не само за регионот, туку и за Европа ...
сите 27 | | | веќе видена

На иницијатива на премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, вечерва ќе се одржи средба на лидерите на политичките партии кои даваат поддршка на референдумот ...
сите 47 | | | веќе видена

Шефот на пратеничката група на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Авдулах Хоти објави дека опозицијата денеска го поднесе барањето за вонредна седница на ...
сите 274 | | | веќе видена

Косовскиот претседател Хашим Тачи ја нападна опозицијата и дел од невладините организации во земјата, кои ги обвини дека се „злонамерни кон подршката на Косово ...
сите 241 | | | веќе видена

Акционерско друштво за вршење на енергетски дејности МАКЕДОНСКИ ЕНЕРГЕТСКИ РЕСУРСИ Скопје во државна сопственост во денешното соопштение до медиумите го ...
сите 181 | | | веќе видена

Раздвоената постапка против поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, за предметот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинтелство за набавката ...
сите 503 | | | веќе видена

next