Нова ТВ

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска ќе го прими специјалниот претставник на државниот секретар на САД за западен Балкан, Метју Палмер, кој ...
сите 515 | | | веќе видена

Државниот завод за статистика ја демантира изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, искажана на прес-конференција дека Државниот завод фабрикува ...
сите 140 | | | веќе видена

Нам ни треба Европа заради вредностите, а не само заради пазарот. Нам ни требаат принципи по кои успешно се уредува едно општество, да ги усвоиме како наши, за ...
сите 512 | | | веќе видена

Министерот за образование Арбер Адеми денеска ќе има средба со претставници на Синдикатот за образование, наука и култура (СОНК), откако претходно Синдикатот ...
сите 149 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон прифати тримесечно одложување на Брегзит, но наведе дека тоа го прави против своја волја. Тој ја повика Европска Унија да не ...
сите 179 | | | веќе видена

Пожарот што трет ден беснее во околината на Крушево и со кој се зафатени нискостеблеста шума и сува трева, повторно, во денешните попладневни часови стана ...
сите 74 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев утре оди во Рим на средба со претседателот на италијанската Влада, Џузепе Конте, по што ќе замине за Брисел каде што ќе учествува на ...
сите 100 | | | веќе видена

На 4 ноември продолжува судењето за убиството на момчињата Кире Тричковски, Филип Славковски, Цветанчо Ацковски, Александар Наќевски и рибарот Борче ...
сите 60 | | | веќе видена

Повлекување на систематизацијата во МНР, унапредување на младите дипломати, реформи во процесот за упатување на дипломатите во странство и учество во ...
сите 20 | | | веќе видена

next