Нова ТВ

Претседателот на Бугарија Румен Радев за утре закажал консултативна средба на државниот врв за билатералните односи со Северна Македонија и поканата што ја ...
сите 220 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска искажа увереност дека Република Северна Македонија на 17 октомври ќе добие датум за почнување преговори ...
сите 58 | | | веќе видена

Холандскиот министер за надворешни работи Стеф Блок изјави дека Скопје и Тирана треба да се третираат одделно кога станува збор за започнување преговори со ЕУ. ...
сите 45 | | | веќе видена

Минатата година од кардиоваскуларни заболувања во државава починале околу 10 илјади лица, а поголем дел од нив се жени. Поради лошиот стил на живот, од овие ...
сите 24 | | | веќе видена

Започна гласањето на предвремените избори во Австрија, кои се одржуваат по објавување на видео – скандалот поради кој пропадна коалициската влада. Анкетите ...
сите 99 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, очекува и Франција да и даде поддршка на земјава за датум за почеток на преговори со Европската унија. – Јас ...
сите 486 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави дека идната недела може повторно да седнат на маса со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски за да продолжат преговорите за ...
сите 66 | | | веќе видена

Отворањето на преговорите за Албанија и за Северна Македонија ќе биде најпаметна одлука на ЕУ, порачал албанскиот премиер Еди Рама од говорницата на ...
сите 612 | | | веќе видена

Доколку Комисијата за историски и образовни прашања нема рок, тогаш ќе нема рок и патот на Северна Македонија кон Европската унија. Неприфатливо е некој да ...
сите 58 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп на средбата со рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, што се одржа во мај 2017 година а на која ...
сите 48 | | | веќе видена

Сопствениците на домашни миленици имаат обврска да го вакцинираат својот домашен миленик против беснило, болест опасна по здравјето и животот на милениците и ...
сите 61 | | | веќе видена

next