Нова ТВ

Заедно со шестите претседателски избори на 21 април ќе се одржат и предвремените локални избори за градоначалник на Охрид, за Ново Село и Дебар, за кои од ...
сите 9 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција на овие избори е определена за концептот ЗА НАТО, ЗА Европска Унија, ЗА заедничкиот консензуален претседател, а не за евро ...
сите 8 | | | веќе видена

Под слоганот „Заедно напред“ претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во рамки на изборната кампања ќе промовира две, како што днеска изјави, најважни ...
сите 376 | | | веќе видена

Поранешниот директор на Фени Индустри, Јусуф Миракхмедов, се бара со меѓународна потерница во соработка со Интерпол. Миракхмедов за директор во Фени беше ...
сите 10 | | | веќе видена

Виетнамката Доам Ти Хуонг, која беше обвинета за убиство на полубратот на јужнокорејскиот лидер Ким Јонг-ун, Ким Џонг-нам, денеска беше прогласена за виновна ...
сите 19 | | | веќе видена

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони изјави дека се кандидира за европратеник на европските избори во мај, затоа што сака да се бори за ...
сите 6 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи од денеска ќе почне да ги доставува претпополетите годишни даночни пријави на даночните обврзници за приходи остварени во 2018 ...
сите 27 | | | веќе видена

И покрај најавите викендот не продолжија разговорите меѓу работните групи на власта и опозицијата за законот за јавно обвинителство со кој треба да се реши и ...
сите 65 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, Стево Пендаровски и Блерим Река денеска ја почнуваат кампањата за шестите претседателски избори. Кампањата на Силјановска-Давкова, ...
сите 80 | | | веќе видена

Комичарот Володимир Зеленски освои најмногу гласови на претседателските избори денеска во Украина, но не доволно за да победи уште во првиот круг, покажуваат ...
сите 67 | | | веќе видена

Полициски службеници утринава кај магистралниот пат Удово-Демир Капија го пронашле телото на 27 годишниот мигрант од Бангладеш и уште 14 мигранти од Пакистан ...
сите 11 | | | веќе видена

next