Нова ТВ

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата денеска ги избра членовите на Комисијата за селекција на кандидати за претседател и за членови на ...
сите 77 | | | веќе видена

Позитивниот моментум што е создаден по потпишувањето на Преспанскиот договор треба се одржи и сочува. Фокусот треба да насочи на реформите во пресрет на јуни ...
сите 47 | | | веќе видена

„За Република Македонија, 2018 година беше година од историско значење, за конечно решавање на спорот помеѓу Република Македонија и Република Грција. Со ...
сите 56 | | | веќе видена

Стартот на судскиот процес за „Талир“ е закажан за 18 февруари, информира Кривичниот суд и поканите се веќе испратени до странките. “Талир“ ќе го води ...
сите 155 | | | веќе видена

Македонија е рангирана на 93 место од вкупно 18о по Индексот на корупција во годишниот извештај на Транспаренси Интернешнал што беше објавен денеска. Ова ...
сите 23 | | | веќе видена

Ратификацијата на пристапниот протокол варираше во неколкуте кругови на прием на нови членки што ги имаме зад нас, но се надевам дека до пролетта 2020 година ...
сите 228 | | | веќе видена

Британските пратеници денеска ќе гласаат за неколку амандмани на плановите на Меј, кои таа ги поднесе по гласањето со кое се отфрли нејзниот договор со ЕУ за ...
сите 77 | | | веќе видена

Трансферот за обесштетување на осигурениците чии средства не биле префрлани во вториот пензиски столб треба да почне денеска, а првата исплата ќе опфати 4.926 ...
сите 107 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп го прифати повикот на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси говорот за состојбата на нацијата да го одржи ...
сите 37 | | | веќе видена

Поранешниот адвокат на американскиот претседателот Доналд Трамп, Мајкл Коен на 8 февруари ќе сведочи на затворено сослушување пред Одборот за разузнавање на ...
сите 84 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија денеска на продолжението на 81-та седница треба да расправа за интерпелацијата за работата на министерот за надворешни ...
сите 50 | | | веќе видена

Речиси сите пратеници од српската опозиција одлучија денеска да не присуствуваат на посебната седница на Парламентот, на која говореше претседателот на ...
сите 17 | | | веќе видена

next