Нова ТВ

Игуменот на Бигорскиот манастир, Архимандрит Партениј, во придружба на неколку монаси од Бигорски и монахињи од манастрот„ Свети Георгиј Победоносец“ од селото ...
сите 11 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на Конгресот на САД, кои го иницираа процесот на отповикување на претседателот Доналд Трамп, најавија дека в петок ќе упатат ...
сите 149 | | | веќе видена

Директорот на Агенцијата за национална безбедност (АНБ), Виктор Димовски на денешниот брифинг со новинарите во Владата информираше за работата на комисијата за ...
сите 96 | | | веќе видена

Нема напредок во заедничката позиција на Европската унија за одлуката за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија. Франција сѐ уште ...
сите 498 | | | веќе видена

Претседателот на Судскиот совет Киро Здравев ја прекина денешната седница на Судскиот совет пред да се гласа за новите судии во Апелација. Изборот на судии во ...
сите 20 | | | веќе видена

Отворањето или затворањето на ДКП-та согласно законот е во надлежност на Владата и таа одлучува за тоа, изјави претседателот Стево Пендаровски на новинарско ...
сите 20 | | | веќе видена

Ниту едно дете до три годишна возраст повеќе не живее во институциите во Северна Македонија. Со денешното отворање на петте мали групни домови во Битола, ...
сите 37 | | | веќе видена

Посетата на американскиот државен секретар Мајк Помпео на регионот во која се вклучени и Северна Македонија и Црна Гора претставува враќање на голема врата на ...
сите 263 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска изјави дека во Охрид се работи според препораките на УНЕСКО за уривање на дивоградбите. Тој рече дека е ...
сите 44 | | | веќе видена

Северна Македонија ја научи лекцијата од минатото и реално е да добие целосна сатисфакција од меѓународната заедница преку отворање преговори со ЕУ, што се ...
сите 98 | | | веќе видена

Александар Чичаковски, поранешниот претседател на ДИК е избран за судија во Управниот суд. За Чичаковски гласаа 11 членови на Судскиот совет. Дел од членовите ...
сите 30 | | | веќе видена

Со барања да се врати достоинството на полицијата членството на Независниот синдикат на полицијата (НСП) денеска излезе на мирен протест. Во знак на револт ...
сите 47 | | | веќе видена

На 03.10.2019-та година во 19 часот, во ателјето во Архитектонскиот факултет ќе се одржи изложба на дела и промоција на публикација како дел од проектот Град ...
сите 38 | | | веќе видена

Веќе е потпишана предлог-одлуката за едностран раскин на договорот со Еуромакс рисoрсис за рудникот „Иловица“ и за неа ќе следи владина процедура, информира ...
сите 18 | | | веќе видена

next