Нова ТВ

Крушево и крушевчани во очекување на Комисијата за заразни болести да каже како ќе се прославува Илинден и како ќе се одвива манифестацијата „Десет дена ...
сите 56 | | | веќе видена

Л идерите на Европската Унија(ЕУ) и по вториот ден од маратонските преговори во Брисел не успеаја да постигнат договор за пакетот за економско опоравување што ...
сите 239 | | | веќе видена

Мандатарот за состав на влада и доскорешен премиер на Хрватска, Андреј Пленковиќ најави помал број министерства во новиот кабинет, но и намалување на бројот на ...
сите 60 | | | веќе видена

До Државната изборна комисија (ДИК), до синоќа во 19:30 часот кога истече рокот, се поднесени вкупно 2.141 приговор за сумирање и утврдување на резултатите од ...
сите 440 | | | веќе видена

До ДИК се пристигнати нови приговори за сумирање и утврдување на резултатите од гласањето на изборите. Попладнево пред истекот на рокот над 1980 приговори ...
сите 482 | | | веќе видена

Нови осум позитивни на Ковид-19 во светниколската конфекција „Мода“, со што вкупниот број на заразени работници изнесува 53. Заболнеите се откриени преку ...
сите 558 | | | веќе видена

Саша Богадновиќ, градоначалникот на Центар, за Телма попладнево рече дека постојат некои измени во државниот урбанистички план „Мал Ринг“, но тоа што на 22 ...
сите 46 | | | веќе видена

Во рамки на Проектот на УСАИД – „Партнерство за подобра бизнис регулатива“, во соработка со Платформата за јавно-приватен дијалог, составена од Стопанска ...
сите 92 | | | веќе видена

„Левица“ во текот на денот поднесе дури 425 приговори до Државната Изборна Комисија (ДИК) на резултатите од предвремените парламентарни избори во средата, а до ...
сите 549 | | | веќе видена

Пожарот што избувна во готската катедрала во францускиот град Нант е под контрола, соопштија официјални лица. Според нив, направената штета е неспоредлива со ...
сите 31 | | | веќе видена

Времето во земјава денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно. На повеќе места ќе има пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има поинтензивни ...
сите 187 | | | веќе видена

Во текстот на германскиот весник „Франкфуртер Алгемајне Цајтунг“ (ФАЦ) со наслов „Максимални барања“, авторот и добар познавач на состојбите на Балканот, ...
сите 188 | | | веќе видена

Охрид, календарски, ја троши веројатно најслабата туристичка сезона во последните неколку децении. Оваа 2020 година требаше да биде рекордна, кога станува збор ...
сите 48 | | | веќе видена

Италијанските истражители предупредуваат дека мафијата ќе се обиде да стигне до стотици милијарди евра од Фондот за обновување на Европската Унија (ЕУ) по ...
сите 261 | | | веќе видена

Лидерите на Европската Унија (ЕУ) не можат да постигнат договор за Фондот за обнова на економијата и буџетската рамка на Унијата до 2027 година, јави ДПА ...
сите 263 | | | веќе видена

Пишува: Беса Арифи Парламентарните избори 2020 беа можеби најтешки за прогнозирање. До последен момент не можеше да се предвиди точно кој ќе победи, кој ќе ...
сите 252 | | | веќе видена

next