Нова ТВ

Македонскиот претседател Стево Пендаровски денеска во Нови Сад, во рамки на дводневната официјална посета на Србија, се сретна со неговиот словенечки колега ...
сите 75 | | | веќе видена

Ситуацијата со бегалците на грчките острови е трагична, можеби полоша од најлошите места во светот, а луѓето дури ја изгубија и надежта и потребата да живеат, ...
сите 19 | | | веќе видена

Во понеделник и вторник во Скопје ќе се одржи 4. министерски форум за културна соработка меѓу Кина и земјите од Централна и Источна Европа (ЦИЕ), на кој ќе се ...
сите 30 | | | веќе видена

Денот на азбуката се смета за еден од клучните настани во историјата на албанскиот народ, ден кога албанското писмо преку унифицирање и стандардизирање на ...
сите 10 | | | веќе видена

Мора да се бараат начини да профункционира отчетноста и одговорноста во рамки на судството. Корумпиран судија на сите прави штета, подобро е да го нема, ...
сите 33 | | | веќе видена

Американскиот претседател ќе учествува и на претседатеските избори во 2020 година, заедно со Мајк Пенс како негов кандидат за потпретседател, изјави Доналд ...
сите 84 | | | веќе видена

Најмалку 156 државјани на Северна Македонија се приклучиле на терористички групи во Сирија и Ирак, од нив 35 биле убиени, околу 38 останале таму, а 83 се ...
сите 11 | | | веќе видена

Елон Маск, основач на производителот на електро автомобили Тесла, синоќа во Лос Анџелес го презентира новиот автомобил наречен „Сајбертрак“. Автомобилот е ...
сите 47 | | | веќе видена

Согласно плановите за вработување во јавните здравствени установи и финансиите со кои располагаат, веќе се спроведува трансформација на договорите на сите ...
сите 77 | | | веќе видена

Во општеството мора да има нула толеранција за насилството, посебно кон деца, вели министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, коментирајќи го ...
сите 139 | | | веќе видена

Белград и Скопје имаат многу добри односи, со поголема доверба од порано и со подобрена економска соработка, оценија претседателите на Северна Македонија и на ...
сите 119 | | | веќе видена

Нова наколна населба, досега непозната за археолошката јавност, е откриена во рамки на истражувањата спроведени во третата кампања од проектот „Погранични ...
сите 11 | | | веќе видена

next