Нова ТВ

Основниот суд Скопје 1 соопшти денеска дека пресудата на Апелациониот суд – Скопје со КОКЖ 46/18 од Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и ...
сите 26 | | | веќе видена

Наместо за време на студиите, маката на студентите во Македонија започнува откако тие ќе дипломираат. Потребата од стручност како услов за вработување кои ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Судија за извршување на санкција одлучи да го прифати барањето на екс министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска осудена во „Тенк“ да се одложи ...
сите 34 | | | веќе видена

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск утре во рамки на неговата прва посета на државава, ќе одржи света литургија на плоштадот „Македонија“ во ...
сите 121 | | | веќе видена

Алтернативната министерка за надворешни работи на Грција, Сиа Анагностопулу, преку нејзиниот официјален Твитер профил, доцна синоќа ги коментираше резултатот ...
сите 118 | | | веќе видена

Поглаварот на Католичката црква, папата Франциск денеска го продолжува дводневниот престој во Бугарија со посета на бегалскиот прифатен центар „Враждебна“ на ...
сите 25 | | | веќе видена

Меѓународните набљудувачи кои вчера го следеа првиот круг од претседателските избори денеска на прес-конференција во Скопје ќе ги соопштат првичните наоди и ...
сите 74 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес конференцијата рече дека бројките од изборите покажуваат дека кандидатот на власта победил на овие ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат на ВМРО ДПМНЕ Гордана Силјановска на новинарско прашање зошто не покаже политичка култура и не му честита на Пендаровски за победата ...
сите 53 | | | веќе видена

Централниот изборен штаб на Демократската партија на Албанците им се заблагодари на сите активисти и симпатизери за напорите и ангажманот што ги дадоа во ...
сите 3 | | | веќе видена

next