Нова ТВ

Поранешниот сопственик на „Агрокор“ Ивица Тодориќ, против кого е покрената истрага поради „стекнување материјална корист“, синоќа беше екстрадиран во Хрватска, ...
сите 15 | | | веќе видена

Со почетокот на седницата на Комисијата за уставни прашања на која се расправа за нацрт уставните амандмани стартуваше втората фаза од постапката за менување ...
сите 217 | | | веќе видена

Пред Кривичниот суд во Скопје вечерва се одржа протест за поддршка на поранешниот премиер Никола Груевски. Тој е осуден на две години затвор поради набавката ...
сите 59 | | | веќе видена

next