Нова ТВ

Во рамки на своето гостувањ во „Клик плус“ на ТВ21, Ајше Ејрулаи, инаку дел од Бирото за развој на образованието, посочи како се филтрира начинот на квалитет ...
сите 11 | | | веќе видена

Владата на денешната 32 седница ги утврди текстовите на пакет предлози на закони за управување со отпадот во согласност со регулативата на ЕУ, со кои целосно ...
сите 39 | | | веќе видена

Амбасадорот на Словачка, Хенрик Маркуш, и заменик-амбасадорот на Чешка, Лубомир Пшенка, во заедничка изјава, велат дека не постои ентитет од Северна Македонија ...
сите 39 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција соопшти за неговото присутство на седницата на Владата на Бугарија, каде што доби ветување ...
сите 323 | | | веќе видена

Оние самохрани родители што не успеаjа да аплицираат за поддршката од 6.000 денари, Владата ќе размислува да ги опфати во следниот период, со некоја нова ...
сите 214 | | | веќе видена

„Наставниците се тие коишто знаат најдобро што му треба на системот. Вредностите кои со години се запоставуваа да ги вратиме назад. Ако ученикот не може дома, ...
сите 316 | | | веќе видена

„Посредуваме за добивање на бугарско државјанство, јавете се и се’ ќе ви објасниме телефонски во официјалната канцеларија во Струмица“; „Побрзајте, се закажува ...
сите 11 | | | веќе видена

Република Бугарија од секоја пратка на вакцини против Ковид 19, кои директно ги купиле од производителите, дел ќе донира и на нашата земја. Ова утрово беше ...
сите 114 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски по шест порази на избори, продолжува да работи спротивно на интересите на граѓаните и државата, порачаа од владејачката СДСМ, откако лидерот ...
сите 47 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, на покана на премиерот на Бугарија, Бојко Борисов и министерот за здравство Костадин Ангелов, денеска ќе присуствува на ...
сите 120 | | | веќе видена

На 92 годишна возраст почина еминентниот проф.д-р. Борислав Каранфилски доајен на македонската нуклерана медицина, патофизиологија и тиреологија. Професорот ...
сите 6 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денес заедно со дел од владиниот состав, остварија средба со претседателот на Големото национално собрание на Турција, Мустафа Шентоп. ...
сите 28 | | | веќе видена

Бугарија го користи процесот на пристапување во ЕУ за да отвори некои прашања, што не би можела да го стори по зачленувањето во Унијата, а според некои ...
сите 295 | | | веќе видена

– Нашата намера не е да ги укинеме предметите историја, географија, физика или биологија во образованието. Фузирањето значи ефикасност, намалување на ...
сите 305 | | | веќе видена

next