Нова ТВ

Во кинеската покраина Хенан уапсена е воспитувачка во градинка откако е соопштено дека наводно отрула 23 деца, ставајќи нитрит во нивната храна, јави Би-Би-Си. ...
сите 15 | | | веќе видена

Врховниот судија на Венецуела Мајкел Морено ги повика провладините пратеници да го одземат имунитетот од кривичното гонење на лидерот на опозицијата Хуан ...
сите 105 | | | веќе видена

Излегувањето на Велика Британија од Европската унија и по синоќешното гласање остана во ќор-сокак, откако британските парламентарци не изгласаа ниту една од ...
сите 202 | | | веќе видена

Кандидатите за претседател на државата вечерва ја започнаа кампањата и од средбите со граѓаните ги испратија првите пораки. Помина времето кога политичарите од ...
сите 29 | | | веќе видена

Германскиот државен авион, кој во последните неколку месеци има бројни технички проблеми, денеска со нов со гумите за време на слетувањето во Њујорк. Со ...
сите 62 | | | веќе видена

Српските опозициски партии и граѓански здруженија, потписници на Договорот со народот од протестите „Еден од пет милиони“, на денешната средба констатираа дека ...
сите 16 | | | веќе видена

next