Нова ТВ

Премиерот Зоран Заев во пресрет на владината седница во Тетово истакна дека за оваа политичка гарнитура најважно е здравјето на граѓаните и затоа внимателно се ...
сите 38 | | | веќе видена

Првата рунда на јавни расправи во рамките на истрагата за отповикување на претседателот Доналд Трамп почнува утре со сослушувања на три сведоци важни за ...
сите 117 | | | веќе видена

Поради високото ниво на загадување на воздухот во Техеран, иранската Влада донесе одлука да ги затвори сите основни училишта во главниот град, каде живеат 10 ...
сите 12 | | | веќе видена

Редица од стотици лица се создаде синоќа пред Врховниот суд на САД, каде денеска се разгледува уставноста на ДАКА, програма усвоена од претходната ...
сите 12 | | | веќе видена

Светските лидери, меѓу кои и францускиот претседател Емануел Макрон денеска од Париз повикаа на поголема меѓународна соработка заради намалување на тензиите во ...
сите 13 | | | веќе видена

Европратениците со гласање одлучија дека профилот на францускиот кандидат за член во Европската комисија не претставува ризик од конфликт на интереси, јави ...
сите 104 | | | веќе видена

Откога започнаа мерките за заштита од хепатит во Клиничката болница во Штип, само за 20 дена во текот на септември откриени се шест пациенти со хепатит Б и ...
сите 18 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по средбата со францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека имале „отворен и динамичен“ разговор, но гаранции за датумот ...
сите 330 | | | веќе видена

Поранешната специјална обвинителка, Лиле Стефанова, не се согласува Орце Камчев да добие привремен документ со кој би патувал во странство поради бизнис ...
сите 288 | | | веќе видена

Очекувам преговорите за членство во ЕУ со Северна Македонија и Албанија да бидат отворени во март, освен ако не се чека Самитот во Загреб во мај, изјави во ...
сите 482 | | | веќе видена

Буџетот за наредната година ќе изнесува 3,9 милијарди евра, а во фокусот ќе биде човечкиот капитал, односно подобар здравствен, образовен и социјален систем и ...
сите 143 | | | веќе видена

Буџетот за наредната година ќе изнесува 3,6 милијарди евра, а во фокусот ќе биде човечкиот капитал, односно подобар здравствен, образовен и социјален систем и ...
сите 143 | | | веќе видена

Владата утрово соопшти дека ги повлекува предлог-измените на Законот за јавни собири по забелешките од граѓанските организации дека се рестриктивни, се додека ...
сите 38 | | | веќе видена

По долго очекување и двегодишно одложување, вчера за првпат заболените од спинална мускулна атрофија во земјава го добија лекот „Спинраза“. -Во текот на ...
сите 30 | | | веќе видена

next