Нова ТВ

САД и Израел денеска истапија од УНЕСКО, агенција при Обединетите нации (ОН) за образование, наука и култура, со образложение дека негува предрасуди кон ...
сите 37 | | | веќе видена

Прогресивниот данок го заменува рамниот, повисоки придонеси за пензиско и за здравствено осигурување, ограничување на плаќањата во готово. Ова се даночните ...
сите 99 | | | веќе видена

Од денеска почнуваат да функционираат три дежурни пунктови во Здравствениот дом Скопје и тоа во поликлиниките Бит Пазар, Јане Сандански и во Ѓорче Петров, каде ...
сите 14 | | | веќе видена

Турска провладина телевизија објави видео снимка, на која се гледаат мажи како носат куфери, во кои веројатно се наоѓаат останките на саудискиот новинар Џамал ...
сите 68 | | | веќе видена

next