Нова ТВ

МВР демантира дека поранешниот претседател на Казахстан, Нурсултан Назарбаев избегал со авион што во Киргистан слетал од Северна Македониј а. Дезинформација е ...
сите 31 | | | веќе видена

Развојот на финтек-секторот ќе придонесе за зголемување на конкуренцијата, што од своја страна ќе доведе до поголем и полесен пристап за граѓаните до нови ...
сите 51 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски изрази сочувство до семејството на професионалниот војник на АРСМ кој вчера почина во болница ...
сите 16 | | | веќе видена

Дел од персоналот нво америкснкиот конзулат во Алмати ќе си замине дома во САД. САД соопштија дека им дозволиле на службениците во нивниот генерален конзулат ...
сите 28 | | | веќе видена

На 06.01.2022 во 12.45 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Тополница, општина Македонски Брод со повреди од огнено оружје се здобил М.М.(41) од ...
сите 17 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден и неговата сопруга Џил денеска им го честитаа Божик на православните христијани во САД и ширум светот. „Како и многу други ...
сите 18 | | | веќе видена

Граѓани на Скопје, пред се од Скопје Север и Топанско Поле, деновиве со реакции до медимите се пожалија дека се без парно или греењето е многу слабо. Согласно ...
сите 57 | | | веќе видена

Казахстанскиот претседател Токаев им дозволи на силите за спроведување на законот да пукаат „без предупредување“ во „вооружените банди“ кои предизвикаа немири. ...
сите 174 | | | веќе видена

Путин, исто така, го истакна огромниот креативен, несебичен придонес што Руската православна црква и другите христијански конфесии во Русија го даваат за ...
сите 33 | | | веќе видена

Времето во наредните денови ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд и со снег на повисоките места и планините . Како што информира УХМР, ...
сите 306 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски упати честитка до сите православни христијани по повод Христовото раѓање – Божик . Посакувам здравје и среќа, љубов и ...
сите 77 | | | веќе видена

По повод христијанскиот празник Божик, претседателот на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), Али Ахмети упати честитка до сите верници. Имам чест на сите ...
сите 81 | | | веќе видена

По повод големиот христијански празник Божиќ, претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски, упати честитка до сите граѓани кои го слават, до православните ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот ден, кога го славиме Христовото раѓање и победата на доброто над злото, е симбол на заедништвото и значењето на одржување на семејната хармонија и ...
сите 70 | | | веќе видена

next