Нова ТВ

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски во Република Албанија имаше состанок со Зеф Мази, шеф на преговарачкиот тим за интегрирање во ЕУ и национален ...
сите 8 | | | веќе видена

Македонските граѓаните во банките во земјава чуваат 418.644 милиони денари. Поголемиот дел од депозитите се на физички лица, а помал на корпоративниот сектор. ...
сите 53 | | | веќе видена

По повод Денот на ослободувањето на Скопје, Дирекцијата за култура и уметност по трет пат годинава, ќе ја реализира мултимедијалната манифестација „Денови на ...
сите 22 | | | веќе видена

Неколку новинарски имиња по формирањето на новата влада ја напуштија професијата и преминаа во портпаролските води. Кети Гетева, новинарка и уредничка од Алфа ...
сите 9 | | | веќе видена

Откако вчера, Марјан Забрчанец, Националниот координатор за стратегиски комуникации и за спроведување на комуникациската стратегија на Владата, објави на ...
сите 100 | | | веќе видена

Одборот за доделување на наградата „13 Ноември“ на Град Скопје, вчера по спроведеното тајно гласање, и официјално ги објави добитниците на ова признание за ...
сите 58 | | | веќе видена

Висок дипломат на Европската унија за „Политико“ изјавил дека на вчерашниот состанок на амбасадорите на ЕУ во Брисел наводно бил постигнат некаков компромис за ...
сите 372 | | | веќе видена

Германија повторно потенцира дека цел на германското претседателство со ЕУ е одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија до крајот на ...
сите 326 | | | веќе видена

Денешната статистика за КОВИД-19 нѐ загрижува и нѐ допира сите.. Тие бројки се личности, наши сограѓани, пријатели и роднини. Неминовна е потребата од поголема ...
сите 395 | | | веќе видена

„Малку е невообичаено да слушаме дека една партија (ВМРО ДПМНЕ) ќе го бојкотира пописот. Пописот се перцепира како да се избори. Ние се обидуваме со предлог ...
сите 27 | | | веќе видена

next