Нова ТВ

Македонски граѓанин, поранешен инженер во фабриката за муниција „Први Партизан“ и двајца работници, државјани на Србија, уапсени се денеска под сомнение за ...
сите 48 | | | веќе видена

Во фокус на Предлог буџетот за 2020 година ќе бидат инвестициите во човечки капитал, односно во подобар здравствен, образовен и социјален систем и силна ...
сите 164 | | | веќе видена

Со блокирањето на пристапните преговори на Северна Македонија и Албанија со Европската Унија францускиот претседател Емануел Макрон на Русија и ја отвори ...
сите 115 | | | веќе видена

Од февруари 2020 години платите на лекарите-специјалисти се зголемуваат за 25 проценти, а на медицинските сестри за 10 проценти, изјави денеска министерот за ...
сите 249 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на сведочење за случај поврзан со настаните од 27. април во Собранието против вработен во затворот Идризово, рече дека како никогаш ...
сите 17 | | | веќе видена

Деветте украсни садници кои вчера беа засадени пред Поликлиниката „Чаир“ не издржаа ниту еден ден. Во текот на ноќта тие се откорнати и украдени, а на ...
сите 8 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за животна средина на 8 ноември донесе решение со кое се забранува работата на правниот субјект „Пејпар Мил“ од Кочани заради ...
сите 21 | | | веќе видена

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини денеска изјави дека сите мерки се преземени и сите институции се вклучени за да откријат што ...
сите 97 | | | веќе видена

Денешното рочиштето за петкратното убиство кај Смилковското езеро „Монструм“ на Јавното обвинителство, е одложено поради смртен случај на еден од поротниците. ...
сите 25 | | | веќе видена

Документарниот филм „Медена земја“ освои две награди на Избор на критиката за документарци во САД на синоќешното доделување на признанијата во Њујорк. На ...
сите 21 | | | веќе видена

Процесот на ратификација на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО е во тек и без проблеми треба да се ратификува во Франција до крајот на ...
сите 171 | | | веќе видена

Сведок на обвинителството што работел како возач во Дурмо турс на релацијата Гостивар-Скопје, на денешното рочиште за автобуската несреќата кај Ласкарци, беше ...
сите 81 | | | веќе видена

Министерствата, владините секретаријати и Собранието просечно исполнуваат 55,2 % (од максимално можни 100 %) од критериумите за транспарентност, отчетност и ...
сите 28 | | | веќе видена

Во Охрид договоривме мерки за олеснување на движењето и брз проток на трговијата, услугите и граѓаните низ сите земји од нашиот регион. Тоа значи подобар живот ...
сите 158 | | | веќе видена

Поранешната американска амбасадорка во Обединетите нации, Ники Хејли, во своите мемоари, што треба да бидат обајевни утре, открива дека двајца поранешни ...
сите 23 | | | веќе видена

Резултатите од речиси 99 отсто преброени гласови покажуваат дека социјалистите победија на вонредните парламентарни избори во Шпанија, соопшти синоќа шпанското ...
сите 55 | | | веќе видена

next