Нова ТВ

Аја Софија повторно ќе биде џамија. Така одлучи Врховниот управен суд на Турција, со што е поништена одлуката на основачот на модерната држава, Кемал Ататурк, ...
сите 72 | | | веќе видена

Само со потврда на англиски јазик за негативен тест за Ковид-19, направен 72 часа пред патувањето, од среда до 29 јули ќе биде дозволен влез во Грција преку ...
сите 53 | | | веќе видена

Сојузот на борците испрати писмо со поддршка за лидерот на СДСМ Зоран Заев и коалицијата „Можеме“. „Нивната борба за слобода е темелот на нашата борба за ...
сите 23 | | | веќе видена

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска изјави дека државата е силна, институциите си ја вршат својата работа и оти насилството нема да победи. Во исто ...
сите 26 | | | веќе видена

Успеавме да оствариме вековни соништа на нашите претци. Имаме парче земја призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Триесет години ниту еден ...
сите 139 | | | веќе видена

На 3.390 избирачки места на десеттите предвремени парламентарни избори можат да гласаат 1.814.263 граѓани запишани во Избирачкиот список. Гласањето на овие ...
сите 999 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне претежно во планинските предели на запад ќе има услови за изолирана нестабилност со ...
сите 196 | | | веќе видена

Празниот пулт на Дурловски покажува колку и самите се свесни дека е празна и понудата на ВМРО-ДПМНЕ, дека нема што да им понудат на граѓаните и докажува дека ...
сите 195 | | | веќе видена

„Овој собир не е да покажеме колку е силна БЕСА во Тетово, за тоа нема дискусија. Овој собир е за одговор на прашањето зошто не, а зошто ДУИ во опозиција“, ...
сите 353 | | | веќе видена

Дваесет и четиригодишната пациентка од Тетово која почина од Ковид, немала никакво претходно заболување. Tака стои во медицинското досие на Клиникатата за ...
сите 33 | | | веќе видена

По долго боледување денеска почина профeсор доктор Стојмен Михајловски, кој беше уставен судија во периодот од 1994 година до 2003 година. Роден е во 1941 ...
сите 7 | | | веќе видена

next