Нова ТВ

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски изрази сочуство до претседателот на Француската Република Емануел Макрон по повод загинувањето ...
сите 23 | | | веќе видена

Најмалку 14 лица загинаа, а околу 600 се повредени во земјотресот со јачина од 6,4 степени што утрово ја погоди Албанија. Најновите податоци за жртвите ги ...
сите 271 | | | веќе видена

Како да се подобри односот на лекарите со пациентите со комуникациски вештини со хроничните болни и тие со карцином, како и со психијатриските пациенти и ...
сите 12 | | | веќе видена

Со Буџетот за 2020 година, во однос на годинава предвиден е раст на капиталните расходи за 3,8% и тие се предвидени да изнесуваат 383,3 милиони евра. Во новата ...
сите 51 | | | веќе видена

По францускиот предлог за реформи на политиката на проширување, земјите-членки на Европска Унија ќе дебатираат за уште еден документ за преиспитување на ...
сите 172 | | | веќе видена

Сведокот Лилјана Котиќ, која работела како советник во Управата служба за надворешни работи при ПС Ресен, на денешното рочиште за случајот „Титаник“, рече дека ...
сите 47 | | | веќе видена

Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние денеска пред членовите на Националниот совет за евроинтеграции истакна дека намерите на Париз се заеднички успех и дека ...
сите 159 | | | веќе видена

Судењето за предметот „Титаник“ за изборни нерегуларности денеска продолжи со сослушување на сведок вработен во Полициска станица Ресен кој работел на прием и ...
сите 53 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е денешен терен за истражители од Обвинителството за гонење на организиран криминал (ОЈО). По налог на обвинителката ...
сите 244 | | | веќе видена

Најмалку девет лица загинаа, а 325 се повредени во силниот земјотрес со јачина од 6,4 степени по Рихтеровата скала, кој утрово ја погоди Албанија. Земјотресот ...
сите 245 | | | веќе видена

Националниот совет за евроинтеграции денеска ќе одржи седница на која тема ќе биде најавениот нов пристап кон проширувањето на Европската унија – идеи и ...
сите 245 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Дендиас, денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија. Дендиас, покрај со неговиот домаќин, шефот ...
сите 101 | | | веќе видена

Сојузното обвинителство во Њујорк издало судски налог во кој бара записи од исплатите за Руди Џулијани, адвокатот на американскиот претсдател Доналд Трамп, во ...
сите 5 | | | веќе видена

Силен земјотрес со јачина од 6,4 степени по скалата на Рихтер утрово (03.54 часот) ја погоди Албанија, но потресот сериозно се почувствува и во Македонија и во ...
сите 499 | | | веќе видена

Пишува Игор Филевски, Малта Малта во политичка криза по најновите истраги околу атентатот на новинарката Дафне Каруана По две години од атентатот врз ...
сите 57 | | | веќе видена

next