Нова ТВ

Здружението на одгледувачи на медицински канабис „Макканабис“ апелира до Собранието, а особено до опозицијата, како што наведуваат во соопштение, да се ...
сите 30 | | | веќе видена

Имаме побарувачка од директорите на болниците да го зголемиме бројот на припадници на Армијата зашто луѓето се чувствуваат пообезбедно кога има војска, рече ...
сите 27 | | | веќе видена

Политики што резонираат со потребите на реалниот сектор и на потребите на граѓаните како и наоѓање на системски решенија за решавање на проблемите се вредности ...
сите 75 | | | веќе видена

Микробиологот проф. д-р Никола Пановски при гостувањето во Студио 10, рече оти смета дека до средината на следната година, најверојатно народот ќе стекне ...
сите 39 | | | веќе видена

Македонскиот пијанист од светски глас Симон Трпчески стана дел и од елитното друштво ѕвездени имиња кои една од водечките светски авиокомпании „Луфтханза“ им ...
сите 7 | | | веќе видена

Амбасадорите на ЕУ вчера повторно не успеаја да постигнат договор за заклучоците за отворање на преговорите со С Македонија. Бугарија и натаму инсистира ...
сите 221 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Зоран Заев заедно со Спасе Додевски – координатор со Националното координативно тело за имплементација на Конвенцијата на ОН за ...
сите 134 | | | веќе видена

Се помалку е извесно дека до крајот на годинава ќе бидат усвоени преговарачките рамки и ќе почнат преговорите со Северна Македoнија и со Албанија за членство ...
сите 582 | | | веќе видена

Портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска во вечерашното соочување со портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ на Канал 5 телевизија посочи дека во отворените прашања со ...
сите 50 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на својот Фејбук профил напиша дека амандманите се апсурдни и нелогичности на блокирањето на Собранието од страна на опозицијата. -Еве ја ...
сите 164 | | | веќе видена

Драги Албанци, а и Македонци и сите народи што живееме тука. Г. Апасиев очигледно не може да се помири дека Албанец може да биде министер за надворешни работи. ...
сите 8 | | | веќе видена

Специјалниот претставник на Владата во разговорите за решаваање на проблемот со Бугарија, Владо Бучковски, на денешната прес – конференција со министерот за ...
сите 121 | | | веќе видена

Доколку се зголеми бројот на болни и притисокот врз болничките капацитети, приморани сме да ги користиме капацитетите на приватните здравствени установи и ...
сите 49 | | | веќе видена

На еден ден пред онлајн состанокот на Мешовитата македонско-бугарска комисија за решавање на споровите, копретседавачите Драги Ѓоргиев и Ангел Димитров, ...
сите 167 | | | веќе видена

Владо Бучковски е одличен познавач на македонско-бугарските односи и треба да придонесе кон создавање на позитивна атмосфера за да се надмине проблемот со ...
сите 90 | | | веќе видена

next