Нова ТВ

Србија ја повика Албанија да ја преиспита својата позиција за независноста на Косово. Српската премерка Ана Брнабиќ испратила две писма до својот албански ...
сите 10 | | | веќе видена

Турција ќе ја продолжи борбата против џихадистичката група Исламска Држава во Сирија откако САД ќе ги повлечат своите војници, изјави денеска турскиот ...
сите 57 | | | веќе видена

Предлог Законот за аудио визуелни медиумски услуги конечно ќе се најде и на собраниска седница, откако цели десет месеци беше заглавен во Комисијата за ...
сите 18 | | | веќе видена

next