Нова ТВ

Северна Македонија и Албанија нема да започнат преговори за пристапување со Европската унија затоа што францускиот претседател не го дозволува тоа. И тоа може ...
сите 823 | | | веќе видена

Едно лице загина, откако авион со 42 патника се лизна од пистата во Алјаска, соопштија локалните власти. Во авионот на компанијата „Пенинсула Ервејс“, кој ...
сите 60 | | | веќе видена

Британскиот Парламент денеска треба да се произнесе по ревидираниот договор за Брегзит што во четвртокот беше постигнат со Европската Унија. Седницата ќе биде ...
сите 339 | | | веќе видена

А што да се каже после француските шлаканици, влепени по образите, насред челото, по устата, директно во аркадата, најпрво нежни, свилени, мазни, за да станат ...
сите 2 | | | веќе видена

По одлуката на Европскиот совет се уште да не отпочнува пристапни преговори со С.Македонија и Албанија, амриканскиот Стејт департмент се огласи со соопштение ...
сите 136 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска остварил средба со лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, потврдуваат партиски извори за МИА. Оттаму велат дека ...
сите 237 | | | веќе видена

По 48 часови без сон, на крајот од оваа Одисеја тука сме да го споделиме со Вас нашето мислење за недостаток на консензус за процесот за кој се стремиме и да ...
сите 147 | | | веќе видена

Демонстрантите во центарот на Барселона вечерва, на петтиот ден од демонстрациите организирани во знак на протест поради пресудата на каталонските сепаратисти, ...
сите 141 | | | веќе видена

Се повлекуваат од употреба и ампулите „Улкодин “кои се користат за лекување на чир во желудник или дванаестпалачно црево, како и зголемена киселина во ...
сите 2 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 701 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев оствари комуникација и со премиерите на Германија, Шведска, Бугарија, Словенија, Малта и други европски лидери, вклучително и со ...
сите 497 | | | веќе видена

Понекогаш европските вредности се посилни на Балканот отколку во Брисел, напиша на Твитер поранешниот грчки премиер и лидер на СИРИЗА Алексис Ципрас, додавајќи ...
сите 282 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел по завршувањето на состанокот во Брисел не одговори на прашањето од новинарот на „Политико“ зошто била против раздвојување ...
сите 924 | | | веќе видена

next