Нова ТВ

Самитот меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг-ун, заврши без договор за денуклеаризација на Корејскиот полуостров, ...
сите 186 | | | веќе видена

Професорот Стоимко Златковски од Техничкиот факултет во Битола, за 1ТВ вчера изјави дека документацијата неопходна за да се изврши вештачење на автобуската ...
сите 4 | | | веќе видена

СДСМ и ДУИ на претседателските избори во април ќе излезат со заеднички кандидат. Лидерот на ДУИ Али Ахмети вчера по средбата со Заев рече дека ваквиот договор ...
сите 27 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ нема да ги бојкотира претседателските избори зашто размислува за победа. Очекувам масовна поддршка за Гордана Силјановска-Давкова и таа е идниот ...
сите 213 | | | веќе видена

Недостатоци и непрофесионално постапување, нефункционирање на системот за прошетка, како што налагаат прописите, покажале првичните наоди на тимот на ...
сите 23 | | | веќе видена

Државниот градежен инспекторат ќе ја утврдува состојбата на терен за дивоградбата кај кањонот Матка за која Општина Сарај не постапува дури и откако ...
сите 66 | | | веќе видена

Неприфатливи се изјавите дека Судот ќе биде одговорен за одолговлекување на постапката, дотолку повеќе што Судот не може своеволно и спротивно на законот да ...
сите 73 | | | веќе видена

Безбедноста во Македонија се зголеми на 1 јуни 2017 година, кога бандитите заминаа од власт. Министерството за внатрешни работи го преземав со 23 проценти ...
сите 61 | | | веќе видена

Конзорциумот составен од ЕВН Македонија и ЕВН електроснабдување е избран за најдобар понудувач на електронската аукција за јавно поддавање за избор за ...
сите 54 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Архитекти на Македонија преку писмо до Град Скопје, укажува на начинот и можностите за нивна вклученост во идејата за зелен покрив на ГТЦ. ...
сите 11 | | | веќе видена

next