Нова ТВ

Три медицински сестри, меѓу кои и главната сестра денеска сите заедно си дале отказ од Инфективна клиника. Главната медицинска сестра во Барањето навела дека ...
сите 136 | | | веќе видена

Рентген техничар на Институтот за радиологија(рентген институт) е позитивен на коронавирус. Според првичните информации, тој доаѓал три дена на работа иако бил ...
сите 19 | | | веќе видена

На денешната седница Владата на Република Северна Македонија одлучи да ги отвори игротеките, кои со месеци беа затворени како мерка за заштита од ширење на ...
сите 35 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски е прогласен за виновен во обвинението за случајот „Насилство во Центар“ и осуден на затворска казна од една година и шест ...
сите 82 | | | веќе видена

И покрај сите предизвици кои ги постави почетокот на новата учебна година, 1 октомври го означува стартот на едно ново поглавје во македонското образование. ...
сите 21 | | | веќе видена

Судијката од Кривичниот суд Добрила Кацарска е предложена за Уставен судија. Сите 12 членови на Судскиот совет едногласно го поддржале предлогот таа да биде ...
сите 55 | | | веќе видена

По четири години судски процес напладне во Kривичниот суд во Скопје ќе биде изречена пресудата во случајот „Насилство во Центар“ каде е обвинет поранешениот ...
сите 151 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче во емисијата „Топ тема“ изјави дека има големи шанси да се отворат границите со земјите од регионот. „Разговори има, но ...
сите 244 | | | веќе видена

За време на посетата на Атина, со премиерот Мицотакис, разговраваме за аспектите на договорот од Преспа, за двата гранични премини што треба да се отворат меѓу ...
сите 66 | | | веќе видена

Доколку финансиската поддршка од Владата не стигне до работниците, компаниите „ќе јадат“ кривични пријави како што вели народот, изјави претседателот на ...
сите 21 | | | веќе видена

Прашањето за Гоце Делчев е работа на Комисијата за историски прашања, а не на политиката и верувам дека Комисијата, во духот на заедничката историја и ...
сите 18 | | | веќе видена

„Ако имав вина, ниту јас, ниту моето семејство немаше да може да го издржиме овој притисок со кој се соочуваме повеќе години наназад, туку ќе признаев и ќе се ...
сите 107 | | | веќе видена

-Оваа година Меѓународниот ден на правото на пристап до информации од јавен карактер, ОН и УНЕСКО го посветија на остварувањето на ова право со услови на ...
сите 10 | | | веќе видена

next