Нова ТВ

Две полицајки се тешко повредени во текот на денешниот протест и судир меѓу демонстрантите и полицијата во главниот град на Чиле, Сантијаго. Во текот на ...
сите 40 | | | веќе видена

Во Конгресот денеска сведочи третиот човек на Стејт департментот, заменикот државен секретар за политички прашања Дејвид Хејл, во рамки на истрагата за ...
сите 93 | | | веќе видена

Ивана Драгшиќ и Никола Драгшиќ од „Плоштад Слобода“ и Симона Гетова од движењето „Југоистокот против рудници“ дебатираат за нивниот активизам и мобилизација на ...
сите 2 | | | веќе видена

Боливиската полиција се судри со демонстрантите кои се обидуваат да маршираат до претседателската палата во Ла Паз, оспорените резултати од претседателските ...
сите 233 | | | веќе видена

Целосното реализирање на изградбата на автопатската делница Кичево-Охрид вклучува финансирање на непредвидени и дополнителни градежни работи. За таа цел ...
сите 39 | | | веќе видена

Се очекува на почетокот на идната година да заврши третата фаза односно да се закружи тендерската постапка за изградба на нов Клинички центар во општината ...
сите 7 | | | веќе видена

Пратеникот Артан Груби од ДУИ денеска изјави дека политичките партии усогласиле измени на Изборниот законик, во кој не се предвидува промена на изборниот ...
сите 197 | | | веќе видена

„Луфтханза“ соопшти денеска дека откажува 1300 летови поради претстојниот дводневен штрајк на германскиот кабински персонал. Германскиот синдикат ги повика ...
сите 46 | | | веќе видена

Имавме средба со претставници на УПОЗ, договоривме одредени чекори кои заеднички ги преземаме со цел да се изнајде заеднички прифатливо решение и тоа ќе го ...
сите 36 | | | веќе видена

Адвокатот Димитар Дангов денеска и го откажа полномошното за застапување на обвинетата Елизабета Најдовска – обвинета во случајот „ТНТ“ што беше причина за ...
сите 64 | | | веќе видена

Во автобусот на Дурмо турс имаше вградено уред со кој се манипулирала брзината на движење на тахографската лента, изјави на денешното рочиште за автобуската ...
сите 113 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение да се отфрли иницијативата за поведување постапка за кривично гонење поднесена од Државната комисија за ...
сите 19 | | | веќе видена

Новоизбраната претседателка на Европска Комисија, Урсула фон дер Лејн денеска испрати писмо до британскиот премиер Борис Џонсон во кое бара од неговата Влада ...
сите 65 | | | веќе видена

Проширувањето на Унијата ќе биде формално на агендата на средбата на министрите за надворешни и европски работи на ЕУ, што ќе се одржи на 19 ноември во Брисел, ...
сите 636 | | | веќе видена

Две компании се во втората фаза од процесот за избор на фирмата, што ќе го гради новиот Клинички центар во Скопје – Vamed и француската Bouygues construction, ...
сите 31 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска, одговарајќи на новинарско прашање во врска со шпекулациите дека во бегството на поранешниот специјалец ...
сите 62 | | | веќе видена

Патник во автобус бил тешко повреден во една од вкупно седум сообраќајни незгоди што се случиле вчера само на подрачјето на Скопје, при што во пет сообраќајки ...
сите 86 | | | веќе видена

next