Нова ТВ

Министерството за здравство соопшти дека на утринскиот состанок, Комисијата за заразни болести усвои нова мерка – 14 дена самоизолација за сите граѓани кои во ...
сите 290 | | | веќе видена

Европскиот Совет денеска организира видео расправа со 27-те земји-членки на ЕУ за ситуацијата и новите мерки во врска со информациите за новиот вид коронавирус ...
сите 254 | | | веќе видена

За време на мандатот ВМРО-ДПМНЕ испраќале амбасадори кои имале двојни државјанства што е спротивно на закон.Го правеле тоа со безобзирно прекршување на Законот ...
сите 57 | | | веќе видена

Од година во година се поголем е бројот на држави кои објавуваат закони со кои се регулира одгледувањето, продажбата и конзумирањето марихуана. Северна ...
сите 81 | | | веќе видена

Министерството за локална самоуправа не застана во спроведувањето на планираните активности, иако и здравствената криза и изборите го направија процесот ...
сите 52 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со градоначалникот на Ресен, Живко Гошаревски, посетата на преспанскиот регион ја искористи и за увид и обиколка на Преспанското ...
сите 54 | | | веќе видена

Меѓународниот институт за блискоисточни и балкански студии (IFIMES) од Љубљана објави анализа во која оцени дека Еди Рама ја носи Албанија поблиску до Латинска ...
сите 200 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, денес на својот фејсбук профил посочи дека тој заедно со своите колеги ќе го блокира предлог законот ...
сите 81 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за животна средина изврши вонреден надзор врз „САНС-АГ“ увоз-извоз ДООЕЛ ШТИП на 17 декември, по преставка на Министерството за одбрана ...
сите 52 | | | веќе видена

Владата на Бојко Борисов не си ја заврши работата со Северна Македонија уште за време на бугарското претседателство и тоа се претвори во неуспех на нашата ...
сите 370 | | | веќе видена

Промените во работата на воспитно-образовните институции, како и воспоставувањето на целосно нова образовна концепција за основно образование се во интерес на ...
сите 343 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, при работната посета на преспанскиот регион, изврши увид на напредокот на работите на иницијативата за Центар за грижа и промоција на ...
сите 15 | | | веќе видена

„Тешка безобразна лага се тврдењата на Александар Николоски дека ВМРО-ДПМНЕ извршила некакво влијание во Чешка и Словачка за тие да се спротивстават на ...
сите 74 | | | веќе видена

„Очекуваме во преговарачката рамка за Северна Македонија да пишува: Acquis-то ќе биде преведено на македонски јазик. Никако поинаку“, соопшти денеска премиерот ...
сите 48 | | | веќе видена

next