Нова ТВ

При преглед на товарно возило управувано од бугарски државјанин во близина на струмичкото село Сушица, полицијата вчера откри и одзеде 2.000 кутии цигари. ...
сите 279 | | | веќе видена

Собранието на Република Северна Македонија на денешната втора седница ја констатира оставката на пратеникот Фљорин Бесими, по што претседателот Талат Џаферија ...
сите 183 | | | веќе видена

Пријавувањето за упис во прва година на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје ќе се спроведе в понеделник и во вторник (31 август и на 1 септември). ...
сите 41 | | | веќе видена

Пет потпретседатели на Собранието се многу, порачува поранешниот спикер во законодавниот дом, Трајко Вељаноски како реакција на таквиот предлог за денешната ...
сите 401 | | | веќе видена

Собранието на Република Северна Македонија утре ќе одржи седница на која на дневен ред е Предлог-одлука за утврдување на бројот на потпретседатели. Во ...
сите 220 | | | веќе видена

Финската премиерка Сана Марин денеска повика да се скрати сегашниот осумчасовен работен ден, нагласувајќи дека покусо работно време може да се компензира со ...
сите 14 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против три лица и Обвинителен ...
сите 41 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска изјави дека предлогот за состав на новата влада ќе биде доставен по изборот на потпретседатели на Собранието. „Прво ...
сите 482 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) не утврдува кривична одговорност, меѓутоа од етички аспект го покренува прашањето од високо ниво и ќе ...
сите 21 | | | веќе видена

Досегашниот министер за информатичко општество и јавна администрација и потпретседател на СДСМ Дамјан Манчевски, верува дека најдоцна до утре ќе биде поднесен ...
сите 48 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој завчера беше пренесен во болница во Германија, ќе преживее, откако беше отруен, изјави Јака Бизиљ, активист и ...
сите 140 | | | веќе видена

Австрија за првпат донесе одлука да прогласи руски дипломат за „персона нон грата“ и од него побара да ја напушти земјата до 1 септември, како врв во ...
сите 23 | | | веќе видена

next