Нова ТВ

Земјотрес со јачина од 4,1 степени го зафати грчкиот остров Крит. Епицентарот на земјотресот е 36 километри од градот Хераклион, соопшти атинскиот Институт за ...
сите 145 | | | веќе видена

Британската полиција денеска соопшти дека води истрага за двајца браќа од Северна Ирска поради смртта на 39 лица, чии тела беа пронајдени минатата недела во ...
сите 118 | | | веќе видена

Во Веле Поле, просторот во населбата Ѓорче Петров, каде што треба да биде изграден новиот Клинички центар во моментот нема никакви активности. Во Општина Ѓорче ...
сите 45 | | | веќе видена

Италија секогаш ќе биде покрај Северна Македонија, ја поддржуваме земјата, поддржуваме одлука за почеток на преговори, изјави денеска италијанскиот премиер ...
сите 445 | | | веќе видена

-Доаѓам непосредно откако Сенатот го ратификуваше Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО и по посетата на државниот секретар Помпео. Доаѓам да ја ...
сите 181 | | | веќе видена

Здружението на приватните здравствени стоматолошки установи бара да се укине институцијата матичен стоматолог и да се промени сегашниот финансиски модел зашто ...
сите 132 | | | веќе видена

Претставничката од Министерството за труд и социјална политика Софија Спасовска, на денешната јавна расправа за имплементацијата на постојниот Законот за ...
сите 73 | | | веќе видена

Избраната претседателка на Европската Комисија, Урсула фон дер Лејн, ја одобри кандидатурата на унгарскиот кандидат за еврокомесар, Оливер Вархелји, како и на ...
сите 31 | | | веќе видена

Министерството за правда на Косово му одговориле на македонското Министерство дека тамошниот надлежен јавен обвинител во моментов не знае каде наоѓа Африм ...
сите 94 | | | веќе видена

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски денеска на регионалниот форум „Општините и граѓаните заедно кон подобар буџет“, заклучи дека треба да се ...
сите 23 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев заедно со министерот за здравство Венко Филипче и директорката на Клиниката, Калина Гривчева Старделова денеска го пуштија во употреба ...
сите 22 | | | веќе видена

Со предлог законот за употреба на македонскиот јазик за кој денеска почнува јавна расправа се предвидува задолжително ангажирање или вработување на лектори по ...
сите 21 | | | веќе видена

Државниот завод за статистика денеска во соопштение до медиумите, информира дека ќе му предложи на Министерството за правда, кое е официјален предлагач на ...
сите 26 | | | веќе видена

Доаѓаат избори и модерно е сите да излегуваат со протести – ќе протестираме, ќе се закануваме, но сите сме граѓани на оваа земја и треба да бидеме разумни. За ...
сите 136 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во собраниската Комисија за европски прашања говореа за ...
сите 54 | | | веќе видена

Загадувањето на воздухот е еден од клучните проблеми кои ги мачата граѓаните, а во последните денови се актуелизира заради високото ниво на загаденост со ПМ10 ...
сите 13 | | | веќе видена

next