Британската кралица Елизабета Втора во своја сопственост има предмет, за кој легендите велат дека додека го поседува жена, сѐ ќе биде во ред. Кох-и-Нур или ...
сите 9 | | | веќе видена

Мажот кој влетал на бината и го прегрнал турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, предизвикал расправа кај обезбедувањето на лидерот на државата, пишува ...
сите 44 | | | веќе видена

Во петок врнежите ќе бидат слаби и полокализирани, но ќе биде постудено па слаб снег ќе има и на повисоките места особено на западот. Во деновите од викендот ...
сите 287 | | | веќе видена

Понекогаш ни се случува да почувствуваме болка во некои делови од телото, но на тоа воопшто да не обрнеме внимание. Понекогаш ни се случува да ...
сите 6 | | | веќе видена

Кога ќе го прочитате овој текст веќе никогаш нема да фрлите ниту една кора од банана. Во некои земји како Индија, кората од оваа вкусна овошка ја сметаат за ...
сите 7 | | | веќе видена

Семејството Трамп директно од дневната соба на својот имот во Флорида каде што престојуваат за време на Божиќ одговараа на повици како долготрајна традиција ...
сите 36 | | | веќе видена

Сценаристот и уредник, Милан Шарац овие денови ја потпишува монодрамата „Јас, Јованка Броз“ која по се изгледа ќе предизвика шок во јавноста. ...
сите 7 | | | веќе видена

Слепата видовита жена, чии обожаватели тврдат дека таа точно го предвидела нападот на 11. септември во Њујорк, цунамито во Индонезија во 2004 година, па и ...
сите 18 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија денеска ќе ја продолжи 22. седница на која пратениците треба да гласаат за именување нов државен јавен обвинител, откако на ...
сите 177 | | | веќе видена

Свесен сум во каква атмосфера поминува овој конгрес, на моменти презатрупан со шпекулации и наметнати нереални теми. Но тоа е за жал состојбата во која е ...
сите 241 | | | веќе видена

next