Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 27 декември. Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 27 ...
сите 30 | | | веќе видена

Од среда попладне во западните и јужните делови се очекуваат повремени локални врнежи од дожд, но позначителна промена проследена со врнежи и северен ветер се ...
сите 286 | | | веќе видена

Вевчани и оваа година од 12-ти до 14 јануари ќе биде театар на отворено со изобилство од креативност и импровизација и центар на сатирата за настаните што ја ...
сите 42 | | | веќе видена

Петмина државјани на Македонија се бараат со меѓународна потерница на Интерпол во врска со настаните на 27 април минатата година во Собранието на Република ...
сите 243 | | | веќе видена

Сибир има многу врсти на животни поради самиот начин на опстанок, студен, полн со животни и голем ланец на исхрана. Сибир има многу врсти на животни ...
сите 2 | | | веќе видена

Интернетот е преполн со оптички илузии, а овде станува збор за илузија со која убавите луѓе стануваат грди. Еве за што се работи: Интернетот е ...
сите 3 | | | веќе видена

Истражување кое заедно го спроведоа британските и руските универзитети покажува дека околу 2030 година би можело да дојде до краткотрајна ледена доба. ...
сите 4 | | | веќе видена

Според фенг шуи правилата неколку работи во вашиот дом привлекуваат негативна енергија и ја блокираат позитивната, а поради сето тоа од тие предмети морате ...
сите 12 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се раширија слики од поддржувачи или припадници на ИСИС кои направиле селфи фотографии во близина на местото каде беа урнати Кулите ...
сите 7 | | | веќе видена

Секретарката за медиуми во Белата куќа, Сара Хакаби Сендерс, смета дека книгата на Вулф е преполна со „лаги и погрешни приказни со поединци кои немаат ниту ...
сите 105 | | | веќе видена

Ако секогаш бирате погрешни личности за љубовни партнери или можеби пријатели, време е малку да погледнете во ѕвездите. Луѓето со овој хороскопски ...
сите 65 | | | веќе видена

Денеска е Св. великомаченица Анастасија. Денеска е Св. великомаченица Анастасија.Оваа славна ревнителка на Христовата вера се роди во Рим во дом ...
сите 10 | | | веќе видена

next