Научниците откриле како опасната габа Exophiala dermatitidis се појавува во машините за садови. Дури кај 62 отсто од тестираните машини се најдени траги од ...
сите 4 | | | веќе видена

За стјуардесите од авио-компанијата „Air Asia“ во светот на туризмот важи дека се едно од најубавите, најкултурните и најхаризамитчните. За ...
сите 7 | | | веќе видена

Човечкото тело функционира само доколку сите органи работата совршено. Ако некој орган на телото не функционира исправно постојат одредени здравствени проблми ...
сите 2 | | | веќе видена

Ова се некои од речениците кои мажите често ги изговараат кога повеќе не се заинтересирани за вас. Секако, обрнете внимание на ситуацијата, бидејќи некогаш во ...
сите 3 | | | веќе видена

Брендон и Клара Бел се вистински пример дека спротивностите се привлекуват. Тој го задржал својот рок стил, а таа е вистинска дама. Многумина сметале дека тој ...
сите 5 | | | веќе видена

Многумина од вас и не знаат дека сами можат да ја поправат батеријата од лаптопот дома и тоа многу едноставно. Вашиот фрижидер во кој ги чувате намирници може ...
сите 5 | | | веќе видена

Нашата фризура е многу важна за да изгледаме убаво. Некои грешки кои ги правиме може да го уништата нашиот изглед, а и да направат да изгледаме постари. Еве за ...
сите 3 | | | веќе видена

Овие се некои од работите кои секоја жена ги прави кога повеќе не ѝ се допаѓате: Овие се некои од работите кои секоја жена ги прави кога повеќе не ѝ ...
сите 8 | | | веќе видена

На крајот од месецот ќе сведочиме на најчудната појава која не се случила последните 150 години На крајот од месецот ќе сведочиме на најчудната ...
сите 23 | | | веќе видена

Медијаторот изразил оптимизам за спорот. Метју Нимиц кој е посредник во преговорите за името има намера во наредните десет дена да ги посети Атина и ...
сите 148 | | | веќе видена

Бензините и дизелот од полноќ поскапуваат за 1 денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Според регулаторот, дизелот од полноќ ја ...
сите 47 | | | веќе видена

Ако се решите да патувате за Вараждин за да ги проследите последните два меча на Македонија во втората фаза од Европското првенство во ракомет ќе ви треба ...
сите 9 | | | веќе видена

next