Незгодите кои се случуваат во текот на новогодишните празници може да ви ја упропастат забавата и уживањето. Незгодите кои се случуваат во текот на ...
сите 9 | | | веќе видена

Полицијата често ги предупредува возачите да не возат кога пијат, па така овој совесен граѓанин, го оставил своето возило пред пивницата, зошто ноќта малку ...
сите 3 | | | веќе видена

По последното зголемување на цената на дизелот оваа недела на 25 декември, од 1 јануари таа се зголемува за 3,5 денари поради воведувањето на повисоката акциза ...
сите 63 | | | веќе видена

Изготвена е драфт верзија на Деловникот за работа на Собранието што заедно со Етичкиот кодекс треба да се разгледуваат во рамки на процесот „Жан Моне“, средба ...
сите 20 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека вчерашната експлозија на рачно изработена бомба во супермаркет во Санкт Петербург, при што беа повредени 13 ...
сите 31 | | | веќе видена

Чесните личности ги има многу малку, но сепак постојат. Оваа приказна за една навистина чесна, добра и храбра жена е навистина несекојдневна. ...
сите 3 | | | веќе видена

Сите жени сакаат да имаат убава и здрава коса. Со овој трик вашата коса ќе изгледа многу поубаво, а ќе ви помогне и да ги поправите оштетените делови. ...
сите 2 | | | веќе видена

Тригодишната Карина Чикитова живее со мајка си во Сибир и еден ден пред нејзиниот 4 роденден посакала да го види својот татко кој живеел во соседното село. ...
сите 5 | | | веќе видена

Една целосно неверојатна ситуација. Една целосно неверојатна ситуација. Дожд врнело како од кофа, а гужвата била сѐ поголема и поголема, како и ...
| | веќе видена

Собранието на Република Македонија денеска треба да ja одржи 29. седница на чиј дневен ред се пратенички прашања на кои треба да одговараат владините ...
сите 139 | | | веќе видена

next